Plac zabaw w Romanach-Seborach już otwarty

W ubiegłym tygodniu odbyła się skromna, ale niezwykle ważna uroczystość dla społeczności szkolnej w Romanach-Seborach. 22 października oficjalnie otwarto tu plac zabaw dla dzieci wybudowany dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Plac zabaw powstał przy budynku Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach. Jest jednak dostępny dla wszystkich dzieci, także tych, które jeszcze nie rozpoczęły edukacji szkolnej, jak również tych, które już opuściły mury miejscowej szkoły. Ważne, by miejsce to pełniło funkcję integrującą całe lokalne środowisko.

Uroczystego otwarcia dokonano 22 października w samo południe. W tym wydarzeniu brali udział m.in. wójt Adam Bacławski, przewodniczący Rady Gminy Leonard Mikołajewski, radni gminni, a także reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy. W imieniu organizatorów witała wszystkich dyrektor szkoły Agata Chmielewska.

Zanim doszło do oficjalnej prezentacji placu zabaw, zgromadzeni goście obejrzeli jeszcze krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów specjalnie na tę okazję. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości musiało być jednak symboliczne przecięcie wstęgi, w którym udział wzięli włodarze gminy, szkoły i przedstawiciele społeczności szkolnej. Był to sygnał, że od tego czasu oficjalnie plac zabaw będzie funkcjonował całej społeczności Roman-Sebor.

Plac zabaw udało się wybudować dzięki dotacji pozyskanej z programu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Podobne obiekty powstały także w Ulatowie-Adamach i Krzynowłodze. Z tego samego źródła udało się wyremontować w szkołach szatnie, łazienki i sale lekcyjne dla najmłodszych dzieci. Wartość całego projektu przekroczyła ćwierć miliona złotych.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments