„Plac zabaw dla psów” oraz „Zielona Oaza” projektami w Budżecie Obywatelskim Powiatu Przasnyskiego.

Rozpoczęło się głosowanie na zadania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Powiatu Przasnyskiego. Mieszkańcy mają do wyboru dwa projekty: „Plac zabaw dla psów” oraz „Zielona Oaza”. Oba usytuowane są na terenie miasta Przasnysz.

 

1. „Psia polana” – plac zabaw dla psów

Teren zagospodarowany zielenią niską, nieużytkowany w kompleksie szkolnym Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego przy ul. Sadowej 5 w Przasnyszu dz. nr ew. 1188/4.

 

Opis zadania

W ramach proponowanego projektu zostaną zakupione i zamontowane urządzenia dla psów, które stworzą przestrzeń do spędzania czasu ze swoim pupilem, a także umożliwią właścicielom podjęcia tresury swojego czworonoga. Obok urządzeń ustawiona zostanie tablica z regulaminem korzystania, stanie również niezbędny sprzęt do sprzątania po czworonogu. Zamontowane będzie ogrodzenie, które zapewni komfort oraz bezpieczeństwo właścicielom i ich pupilom, a także pozostałym użytkownikom terenu. Od jakiegoś czasu na boisku „Wembley” organizowane są spotkania właścicieli psów z profesjonalną trenerką niestety teren ten nie jest do końca przystosowany do takich spotkań. Taki plac zabaw dla psów umożliwi rozszerzenie programu tego typu spotkań. Zapewni bezpieczną alternatywę dla spacerów z czworonogiem.

Koszt zadania: 22 000 zł

Pomysłodawca: Łukasz Chrostowski

2. „Zielona oaza”

Zespół Szkół Powiatowych ul. Mazowiecka 25 06-300 Przasnysz . Numer działki na której będzie realizowany projekt to: 1998/2. Przasnysz ul. Mazowiecka 25

 

Opis zadania

Projekt przewiduje rozebranie starej nawierzchni , utwardzenie części  terenu znajdującego się za głównym budynkiem Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej 25 oraz wykonanie  nowych chodników umożliwiających bezpieczny dostęp do „Zielonej Oazy” zarówno z budynku ZSP jak również z terenu przyległego do szkoły. Na utwardzonym terenie  zostanie zamontowana drewniana , ażurowa pergola z miejscami piknikowymi wyposażonymi w  plansze do gry w szachy. Pergola stanowić  będzie lekką konstrukcję  pod pnącze i nie będzie  ograniczać widoku. Cały teren będzie otoczony krzewami i czterema drzewami o kulistym pokroju. Wzdłuż chodników  planuje się nasadzenia roślinne i oraz tereny zielone (trawa). Przewidziano  nasadzenia zieleni niskiej w postaci krzewów, traw i bylin oraz hortensji.  Hortensje są długo i obficie kwitnącymi krzewami wciąż ozdobnymi w okresie jesiennym. Przewidziane zostały także nasadzenia krzewów przyciągających motyle oraz kwitnących w odcieniach fioletu bylin. Dookoła  zostaną ustawione ławki parkowe,  leżaki parkowe oraz kosze na śmieci. Dla zapewnienia  roślinom, krzewom dostatecznej ilości  wody, zakłada się wkopanie systemu nawodnienia kropelkowego. Cały teren zostanie  dodatkowo uzupełniony  w nowe oświetlenie, które podkreśli nasadzenia jaki i istniejące malownicze drzewa oraz nada klimat całego projektu . Natomiast przed budynkiem szkoły na rozległym trawniku zaprojektowana zostanie rabata bylinowo-trawiasta o swobodnym narysie.
Projekt będzie służył nie tylko społeczności ZSP w Przasnyszu, ale też integracji społeczności lokalnej miasta, organizacjom społecznym. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu, rozwoju i rekreacji dla wszystkich mieszkańców powiatu przasnyskiego przyjeżdżających na istniejące tu lodowisko, halę sportową oraz  do hotelu znajdującego się na terenie kompleksu szkolnego.

Koszt zadania: 79 900 zł

Pomysłodawca: Paweł Szczepkowski

 

Jak głosować?

Od 15 stycznia do 5 lutego 2021 można głosować na zadania do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego.


Poniżej krótka instrukcja jak zagłosować?

 1. Wyboru zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego dokonują mieszkańcy w głosowaniu jawnym, bezpośrednim i powszechnym.
 2. O kolejności projektów na liście do głosowania decyduje kolejność ich zgłoszenia.
 3. Głosować mogą mieszkańcy Powiatu, którzy na karcie do głosowania złożą oświadczenie, że mają swoje miejsce zamieszkania w granicach Powiatu.
 4. Każda uprawniona osoba może oddać jeden głos na zgłoszone zadanie z puli powiatowej oraz jeden głos na zadanie z puli Gminy, w której mieszka. W przypadku stwierdzenia oddania przez jedną osobę większej liczby głosów, wszystkie głosy oddane przez tą osobę uznaje się za nieważne.
 5. Wzór karty do głosowania zatwierdza Zarząd w drodze odrębnej uchwały. Obowiązujący wzór karty do głosowania publikowany jest na stronie internetowej Powiatu oraz w biuletynie informacji publicznej.
 6. Głosowanie odbywa się w formie:
  1. papierowej – poprzez oddanie swojego głosu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu,
  2. elektronicznej – za pomocą internetowego systemu obsługi Budżetu.
 7. Kartę do głosowania można samodzielnie wydrukować ze strony internetowej www.bip.powiat-przasnysz.plTUTAJ.
 8. W przypadku zastosowania formy wskazanej w pkt. 6 ust. 1 wypełnioną kartę do głosowania należy wrzucić do urny znajdującej się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, ul. Św. Stanisława Kostki 5 06-300 Przasnysz.
 9. Karty do głosowania będą weryfikowane pod kątem spełniania wymogów formalnych.
 10. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie, niezawierające wymaganych danych oraz niezawierające zgody na przetwarzanie danych osobowych będą uznane za nieważne.
 11. W przypadku stwierdzenia oddania głosu przez osoby nieuprawnione, głosy oddane przez te osoby uznane będą za nieważne.

 

guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 miesiąc temu

Nie musiałem nawet tu wchodzić, a już wiedziałem że plac zabaw dla psów to pomysl Skalmara.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Kto wpadł na tak durny pomysł wydawania pieniędzy! Pomysłodawca niech się puknie w czoło…

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Jakby nie było ciekawszych i ważniejszych projektów. Ławki na placu wokół ratusza w opłakanym stanie, po mieście brak sto haków na rowery, z koszy występują się śmieci, a place zabaw zaniedbane. Gdzie jest zadaszenie piaskownicy na Wembelyu…..

MAJKA
MAJKA
1 miesiąc temu

Ale jak to plac zabaw dla psów? W głowach się im pomieszało.

WPZ
WPZ
1 miesiąc temu
odpowiada  MAJKA

Kto ma dzieci, to myśli o ewentualnych rozrywkach z punktu widzenia rodziców, odpowiedzialnie. A kto nie ma, to ma miejsce w głowie na takie bzdety. Czekam na butik z ubiorami dla kotów i psów. I dla kaczek też.

xcx
xcx
1 miesiąc temu

Dzieci nie mają zabaw i piaskownic a tu proszę pomysł tzw. ojca miasta PLAC ZABAW DLA PSÓW (: kOCHAM TE ZWIERZAKI , ale są inne sprawy , ważniejsze. O losie , zamieniono się na rozumy.

xcx
xcx
1 miesiąc temu
odpowiada  xcx

Sorki powinno być „placów zabaw”

Mania
Mania
1 miesiąc temu

Zamiast plac zabaw dla piesków razsądniejsze by było zrobić plac zabaw dla dzieci na Osiedlu Błonie

taaaaa
taaaaa
1 miesiąc temu
odpowiada  Mania

Koszt placu zabaw dla psów ( psa nie posiadam) wynosi 22 tyś. Budżet obywatelski Przasnysza na jedno zadanie to 50 tyś i już jest plac zabaw na osiedlu Błonie – może radny coś pomoże ??

taaaaa
taaaaa
1 miesiąc temu

Ciechanów i Ostrołęka również budują place zabaw dla psów, więc nie jest to tak bardzo kontrowersyjna decyzja, napiszę więcej w Ciechanowie jest nawet bardzo przez mieszkańców oczekiwana. Zarówno inwestycja w Ciechanowie jak i Ostrołęce, planowana jest z budżetu obywatelskiego.

przasnyszanin
przasnyszanin
1 miesiąc temu
odpowiada  taaaaa

Skoro Ciechanów i Ostrołęka już budują to po co ich naśladować. Ja posiadam kota ,to może wybudujemy plac zabaw dla kotów ?Tego nikt jeszcze nie ma,będzie rozgłos na okolice

taaaaa
taaaaa
1 miesiąc temu
odpowiada  przasnyszanin

Zawsze można psa wyprowadzić na spacer do Ciechanowa lub Ostrołęki. Zawsze można wyprowadzać psa pod blokiem i niech se srają na chodniki i trawniki pod blokami. Zawsze można coś zmieniać i edukować, że skoro chciałeś psa, to masz obowiązki, w tym sprzątanie gów*na swojego pupilka. Teren będzie dla psów, ludzie mogą się integrować, chodzić na spacer z psem w konkretne miejsce, troszkę dalej niż pod trawnik pod blokiem. Nie mam psa, nie mam kota, a mimo to uznaję to za dobry pomysł.

Mirek
Mirek
1 miesiąc temu

Jak zwykle realizujemy widzimisię burmistrza. Inni mają to i my. Ale my nie jesteśmy jak Ciechanów. U nas brakuje podstawowych rzeczy jak choćby zwykle kosze i ławki. Ale nie, pan wielki burmistrz ma pieska więc, plac dla piesków musi byc.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
odpowiada  Mirek

A co do tego ma burmistrz skoro to pomysł powiatu

Mirek
Mirek
1 miesiąc temu
odpowiada  Robert

Naucz się czytać. Pomyslodawca Łukasz Chrostowski

taaaaa
taaaaa
1 miesiąc temu
odpowiada  Mirek

Pomysłodawca projektu pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim Powiatu – pomysłodawca – mogliście składać swoje projekty. Ale po co, lepiej skrytykować pomysł, bo się nie podoba, ale samemu to NIC. Zacznijcie mieć pretensje i do siebie i do radnych ! Bo każdy plac zabaw dla dzieci jaki tylko chcecie można było dawno już zrealizować. Każdy taki plac zabaw można odnowić i co roku można rozbudowywać budżetem obywatelskim ! Nic nie robicie w tym kierunku, ani wy – ANI RADNI !!!

Robert
Robert
1 miesiąc temu
odpowiada  Mirek

To ty naucz się czytać pomysłodawca Paweł Szczepkowski

J.G
J.G
1 miesiąc temu
odpowiada  Robert

Tak ale „zielonej oazy” a nie placu zabaw dla psów😉

taaaaa
taaaaa
1 miesiąc temu

A tak serio HEJTERZY – Bo jesteście w tym momencie HEJTERAMI, każdy mógł napisać projekt. KAŻDY. Chcecie place zabaw, ale… budżet obywatelski powiatu był dostępny, gdzie są wasze projekty – NIE MA. Budżet obywatelski miasta Przasnysz, 50 tyś na projekt, waszych projektów na place zabaw nie było. To szkoły pisały swoje projekty, to zawsze szkoły pisały projekty na place zabaw, WY nie pisaliście. Może wyślijcie radną/radnego z pismem, i niech jeszcze powie, że miasto może wykorzystać środki unijne na wasze pomysły. Wasze zachowanie w tym momencie to zwykły HEJT.

taaaaa
taaaaa
1 miesiąc temu

CiechanówInaczej – „Właściciele czworonogów z Ciechanowa mogą w końcu doczekać się miejsca, gdzie ich pupile będą mogły bezpiecznie i swobodnie pobiegać na świeżym powietrzu. Takim miejscem może być „Psi Park”, który mógłby powstać dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Trwa właśnie zbieranie podpisów pod listą poparcia dla zgłoszenia projektu do tegorocznej edycji BO.” eOstrołęka „W tym roku w Ostrołęce powstać ma wybieg dla psów – to inwestycja, którą mieszkańcy wybrali w budżecie obywatelskim…Projekt zakłada rządzenie wybiegu dla psów na terenie Parku Miejskiego. Z czego będzie składał się wybieg dla psów? W przetargu znalazły się następujące elementy: płotki małe i duże – 8 szt; huśtawka… Czytaj więcej »

Ait
Ait
1 miesiąc temu
odpowiada  taaaaa

Jeśli posiadasz pieska może zapewnisz mu rozrywkę w ramach własnego domowego budżetu i nie uszczęśliwiaj mnie na siłę bo ja wolę 🙀 koty.

ORMO
ORMO
1 miesiąc temu

Drugi projekt obejmujący strefę zieleni i wypoczynku przy ZSP na ulicy Mazowieckiej jest projektem rozsądnym biorąc pod uwagę otwarty obiekt lodowiska. Natomiast projekt psiego „kibelka” (właściciele psów nie sprzątający po swoich pupilach nie utrzymają tam czystości mimo regulaminu) jest kolejnym głupim projektem obecnych władz miasta.

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu

W projekcie Zielona Oaza brakuje tylko baru z piwem.

Zenek
Zenek
18 dni temu

Czy to nie jest przypadkiem porzadkowanie terenu ZSP nalezacego do powiatu za pieniadze miasta? I fo jeszcze w formie budżetu obywatelskiego!