PitStop w Przasnyszu: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów!

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W piątek 19 lipca do Przasnysza zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Przasnyszu pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Inter Auto. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy stacji benzynowej BP,  ul. Makowska 23A, Przasnysz w godzinach od 12 do 18.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Trwają wakacje, czas długo wyczekiwanych urlopów, na które wielu z nas pojedzie samochodem. Ważne jest, aby zarówno podróż na miejsce, jak i powrót do domu były bezpieczne. Dlatego zanim wyruszymy w wakacyjną trasę warto sprawdzić, czy nasz samochód jest do niej odpowiednio przygotowany. Najlepszą okazją do tego jest akcja PitStop, w ramach której taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Udzielimy kierowcom wskazówek przed podróżą oraz odpowiemy na ich pytania, a wszystko z myślą o bezpieczeństwie, które jest priorytetem podczas jazdy autem. Zachęcamy do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Paweł Kucharczyk, dyrektor handlowy Inter Auto, hurtowni motoryzacyjnej należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, hurtownia motoryzacyjna Inter Auto, firmy ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

O ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca 230 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad 1800 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w skład sieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo oraz unikatowego, jedynego w kraju „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników”.


Źródło profiauto.pl

2
Skomentuj artykuł

avatar
1 Liczba wątków
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
2 Comment authors
MateuszJurek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Jurek
Gość
Jurek

Jakiego dnia?

Mateusz
Gość
Mateusz

piątek 19 lipca od godziny 12.00 parking przy stacji benzynowej BP, ul. Makowska 23A