Piłkarze Jacka Klingera na pudle w Mławie

23 lutego 2013 r. odbył się Turniej Mławianka Cup o puchar Burmistrza Miasta Mława Orlików 2001. W stawce 10-drużyn bardzo dobre, 3 miejsce zajęli podopieczni trenera Jacka Klingera, piłkarze MKS Przasnysz – rocznik 2001.

W turnieju udział wzięły drużyny:

Mławianka Mława I

Mławianka Mława II

GSZS Rybno

UKS Gol Brodnica

Wkra Działdowo

FA Ciechanów

UPKS Poncio Lidzbark

Sparta Brodnica

MKS Przasnysz

UKS Jedynka Nidzica

Początek turnieju nie zapowiadał dobrego miejsca młodych zawodników MKS-u. Po dwóch remisach i jednej porażce drużyna zajmowała czwarte miejsce w grupie. Jednak sytuacja w grupie ułożyła się po myśli piłkarzy z z Przasnysza i ostatni mecz decydował o wyjściu z grupy. To ważne spotkanie drużyna zagrała wzorowo i wygrała 2:0 z UKS Nidzica, wyszła z grupy i w półfinale trafiła na Mławiankę Mława I. Po dobrej grze wynik rywalizacji był remisowy, o wejściu do finału zadecydowały rzuty karne, w których niestety nasi młodzi piłkarze polegli 2-3. Mecz o trzecie miejsce rozegrali z GSZS Rybno i wygrali zdecydowanie 2:0.

Podsumowując turniej trener Jacek Klinger powiedział: występ uważam za udany, a miejsce osiągnięte przez drużynę adekwatne do umiejętności pokazanych tego dnia. Większa mobilizacja i koncentracja mogłaby dać drużynie wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej. Jest więc nad czym pracować. Turniej Mławianka Cup był ostatnim turniejem halowym rozegranym przez drużynę. Kończąc rozgrywki halowe, jednocześnie zaczynamy przygotowania do rundy rewanżowej na trawie.


MKS Przasnysz


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.