Piknik charytatywny „Piątka dla Lenki Mazur” w Chorzelach [FOTO]

Powodem zorganizowania pikniku jest zbiórka na terapię genową dla dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Aby Lenka dostała szansę na zdrowe życie potrzebny jest lek kosztujący 9 mln zł, a czasu na zebranie tej zawrotnej sumy jest niewiele. Dziewczynka powinna dostać lek przed ukończeniem drugiego roku życia, co nastąpi już w listopadzie. 4 października 2020 r. w Chorzelach na placu zabaw odbył się wielki piknik, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie dziecka.

 

W pikniku wzięła udział rodzina Lenki oraz sama dziewczynka, której historia otworzyła wiele serc i portfeli.

Piknik zgromadził miłośników pysznego jedzenia i tanecznej muzyki, a przede wszystkim setki ludzi o wielkich sercach. Kwesta była nie tylko okazją do pomocy, ale również zabawy i odprężenia, które w niewesołych czasach są nam wszystkim bardzo potrzebne.

Podczas pikniku można było liczyć na moc atrakcji:

* Kiermasz najlepszych ciast całego świata.

* Kiełbasę z grilla z opiekanym pieczywem i sosami.

* Stoisko pod nazwą: „Super zabawa dla każdego zorganizowane przez Miejski Zespół Placówek Opieki nad dziećmi w Chorzelach.

* „I Ty możesz zostać Strażakiem” – rozmowa, zabawa i wspólne zdjęcie z najprawdziwszymi strażakami z OSP Chorzele.

* Ekscytujące i niezapomniane przejażdżki najlepszymi motorami zapewnili Moto-Miłośnicy.pl. Imprezę wsparli motocykliści z MotoNidzica, a Kurpiowska Akademia Fitnessu, Atletyki i Rozwoju zapewniła energiczny, zdrowotny fitness dla każdego.

Nie zabrakło także loterii fantowej, podczas której można było wygrać wyśnione nagrody. Oprawę muzyczną zapewnili DJ Kolo, zespół wokalny Chorcanto oraz Chorzelska Kapela Biesiadna.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez burmistrz Chorzel Beatę Szczepankowską, za organizację pikniku odpowiadał OUK Chorzele, zaś pomysł i realizacja należała do wolonWariatów z Pauliną Dębską na czele.

Organizację kwesty wsparli:

Koło Gospodyń wiejskich w Przysowach i Krukowie, kiełbaskę sponsorował Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach, o grilla zadbał Leszek Nachtygal „Pod Topolami” w Chorzelach, pachnące pieczywo pochodziło z chorzelskiej Piekarni Tradycyjnej, a napoje ufundował TechBud Dachy. Transmisja na żywo z drona była możliwa dzięki Mariuszowi Kozłowskiemu.

Imprezę wsparli także: ks. dziekan Stanisław Dziękiewicz, Auto Doktor Bartosz Gnojewski, Samorządowe Przedszkole w Chorzelach oraz firma X-PROFIT. Wszystko nie byłoby możliwe bez wielu osób zaangażowanych w organizację pikniku i pieczenie ciast. Fantastyczne słodkości zapewniły m.in.: Roksana Sikorska, Iwona Przybysławska, p. Wiliam, Jadwiga i Dorota Moszczyńskie oraz panie z Miejskiego Zespołu Placówek Oświatowych w Chorzelach.

W linku znajdziecie historię chorej Lenki:

https://www.siepomaga.pl/lenka

 

guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewcia
Ewcia
3 miesięcy temu

Dziwna sytuacja bo nigdzie w tekście powyżej nie widzę wzmianki o członkach grupy Moto Chorzele – gdzie sama osobiście widziałam, że Panowie również brali czynny udział w powożeniu darczyńców. Impreza sama w sobie na wysokim poziomie organizacyjnym, świetna inicjatywa, oby częściej. Pozdrawiam.

Ja znajoma
Ja znajoma
3 miesięcy temu
odpowiada  Ewcia

Po co jakie kolwiek wzmianki ,liczy się dobre serce i wsparcie dla chorej dziewczynki pomagajmy tak trzeba

Paulina
Paulina
3 miesięcy temu
odpowiada  Ewcia

Droga Ewo z tego co mi wiadomo To tylko Moto-miłośnicy.pl się zgłosili do pomocy A kto chciał pomóc to pomógł z innej grupy i to tylko jeden motor jak już mówimy…. a reszta patrzyła więc o czym mowa więc takie komentarze nie są na miejscu..pozdrawiam

Włodi
Włodi
3 miesięcy temu

W Chorzelach dystans społeczny i maseczki nie obowiązują? Zaraz będziemy w strefie czerwonej.

Kasa stefczyka
Kasa stefczyka
3 miesięcy temu
odpowiada  Włodi

W du*** a nie w czerwonej strefie miałeś wogule tego wirusa czy tylko pierd*** jak np TVP i wogule cała reszta a jak się wchodzi do szpitala czemu się podpisuje że niby z tym wirusem wchodzimy na własne bezpieczeństwo też Toć to śmiechu warte Andrzej Duda nie złą kasę za tą bójdę dostał

Janusz
Janusz
3 miesięcy temu
odpowiada  Włodi

Dystans i maseczki, maseczki i dystans. Czy chociaż w związku z tak świetną inicjatywą trzeba pieprzyć o dystansie i maseczkach??? Ludzie, opamiętajcie się!!!

Ja znajoma
Ja znajoma
3 miesięcy temu
odpowiada  Włodi

Chorzele mają przywileje, sami ustalja prawo

Zygmunt
Zygmunt
3 miesięcy temu
odpowiada  Włodi

W Chorzelach nie ma ani jednego chorego, główne ognisko COVID jest w Przasnyszu i jeżeli znajdziemy się w czerwonej strefie to tylko przez Przasnysz, bo ktoś przywlókł tego pseudo wirusa do powiatu.

Last edited 3 miesięcy temu by Zygmunt
Piotr Ł...a
Piotr Ł...a
3 miesięcy temu

Nie ważne kto był i skąd i z jakiej grupy grunt że te działanie przyniosło przysłowiową..CEGIEŁKĘ… dla tego dziecka a jak ktoś szuka problemu to znajdzie wszyscy są zadowoleni a zwłaszcza organizatorzy i bravo dla nich za inicjatywę . A dla tych co nie są w temacie motocykli na terenie Chorzel szkoda waszego pisania negatywów bo jeśli było zaproszenie do udziału w tak szczytnej imprezie jako Moto-Miłośnicy.pl to widocznie tam były osoby z tej grupy a logo na plecach to tylko ozdoba jak np tatuaż który za człowieka myślenia nie włączy lub wyłączy a dla nas liczy się chęć niesienia… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu
odpowiada  Piotr Ł...a

do słowa „dziecka” zgadzam się z Tobą… dalej bredzisz… motory i Chorzele kilka motorynek z dziwakami

Piotr Ł...a
Piotr Ł...a
3 miesięcy temu

Tylko ci …dziwacy… Jak okresliles ludzi o wielkim sercu są wszędzie by pomóc zbierać kasę dla dziecka a ty i twoje komentarze znane są już na tym portalu i dziwię się że admin jeszcze nie zablokował aroganckich tekstów które w cała akcję nic nie wniosły a dla motocyklistów to była 5 impreza gdzie można było pomoc rodzinie .Na koniec jak byś w życiu potrzebował pomocy użyj również swojego nicku z info Przasnysz zobaczysz ilu ludzi ci pomoże za twoje cudowne teksty w tej i wielu innych sprawach

Zwykły obywatel
Zwykły obywatel
3 miesięcy temu
odpowiada  Piotr Ł...a

Weź przestań człowieku był tam jeden czy dwa motory które przewoziły ludzi w szczytnym celu a reszta to patusy z browarami którzy nie to ,że robili ciągłe przegazówki (które nikt nie wie czemu miały służyć) podczas mszy to jeszcze wymagają zeby ich wysławiać bo jeden i drugi przeprowadził tego złoma, szacunku trochę do mszy jak i dla samego eventu ktory był przeznaczony na pomoc dziewczynce a nie zlot okolicznych pawianów motorynkami. A co do samej organizacji to MEGA PLUS za ten event i mam nadzieję ,że szybko uzbieracie potrzebną kwotę na lek dla małej :/

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Bredzisz non stop. Bo się pode mnie kanalio podszywasz. Taki jesteś kozak, to dawaj. Sklepię ci ryj i zmądrzejesz.