Pijany rowerzysta chciał przekupić policjanta. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli drogowej 50 – letni nietrzeźwy rowerzysta próbował wręczyć łapówkę i namówić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 lipca około godziny 17:00 w gminie Szelków. Policjanci makowskiej drogówki zauważyli mężczyznę, którego jazda rowerem wskazywała, że może być w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie czynności mężczyzna kilkukrotnie podawał błędne dane personalne, a następnie wyjął 400 zł. i próbował włożyć je do kieszeni policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Ta propozycja spotkała się ze zdecydowaną odmową ze strony funkcjonariuszy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Podczas dalszych czynności okazało się, że rowerzysta to 50-letni mieszkaniec gminy Szelków.

Mężczyzna odpowie za propozycję wręczenia łapówki w celu skłonienia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, a także kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. 50-latkowi grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Maków Maz.

Skomentuj artykuł

avatar