Pijany członek komisji wyborczej w powiecie przasnyskim. Miał ponad 1 promil alkoholu.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu st. asp. Krzysztof Błaszczak, na terenie naszego powiatu doszło do trzech incydentów związanych z zakłóceniem przebiegu wyborów.

W obwodowej komisji nr 5 w Przasnyszu z siedzibą w Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ul. Świerczewo jeden z głosujących mężczyzn wrzucił do urny o jedną kartę do głosowania za mało i opuścił lokal wyborczy, zabierając ją ze sobą. W toku podjętych czynności udało się odzyskać kartę. Przekazano ją na ręce przewodniczącego komisji. Drugi incydent wydarzył się w Chorzelach. W dniu wyborów mężczyzna zrywał plakaty jednej z kandydatek. Został ujęty przez policję, a jego czyn został uznany za wykroczenie. Sprawca został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 300 zł. Mężczyzna zapłaci po 150 zł za każdy z dwóch zerwanych plakatów.

Trzeci incydent miał miejsce w Małowidzu w gminie Jednorożec, gdzie jeden z członków obwodowej komisji wyborczej znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policja zgodnie z wewnętrznym zarządzeniem nie udziela bliższych informacji na ten temat, odmawia również komentarza. Wiemy jedynie, że sprawowanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu może zostać uznane za naruszenie art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń mówiącego „Kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe, podlega karze aresztu albo grzywny”.


Małgorzata Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments