Pijani za kierownicą. Ona piła piwo, on wódkę.

Zatrzymani wczoraj, pijani kierowcy, nie mieli raczej wśród swoich noworocznych postanowień trzeźwości za kierownicą. Nietrzeźwa kierująca citroenem wpadła do rowu, przewoziła pasażera. Pijany kierowca renault, wypił wódkę i ruszył w drogę powrotną do domu. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Wczoraj, tuż po godz. 3, w Rzęgnowie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ranne zostały 2 osoby. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca citroenem 55 – letnia mieszkanka pow. mławskiego, jadąc od strony Gruduska do Rzęgnowa, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu, uderzając w przepust rowu melioracyjnego. Kierująca była zakleszczona w pojeździe. Pomocy w wydostaniu kierującej i pasażera udzielały załogi straży pożarnej. Okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Jak oświadczyła w rozmowie z policjantami, zanim wsiadła za kierownicę, piła piwo. Kierująca oraz 65-letni pasażer citroena z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania, jej prawo jazdy zostało zablokowane w systemie elektronicznym.

Tego samego dnia wieczorem, patrol ruchu drogowego zatrzymał w Wiśniewie kierującego renault. 31-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jak oświadczył interweniującym policjantom, wypił setkę wódki, którą chwilę wcześniej kupił w nocnym sklepie w Mławie i ruszył w drogę powrotną do domu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w systemie elektronicznym.

Zatrzymanym kierowcom, poza utratą prawa jazdy, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

 


 

Źródło KPP Mława
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazio
Kazio
10 dni temu

To są głupi ludzie, że siadają za kierownicę po alkoholu i na takich nie ma rady.

Grzegorz
Grzegorz
10 dni temu

Uliczyłem siedem pustych setek po Soplicy 😃 Taka żona to skarb 😃

Marcin
Marcin
10 dni temu
odpowiada  Grzegorz

9 😉

Barley
Barley
10 dni temu

Czy są tu jacyś antyszczepionkowcy z frakcji wolności wyboru?

Może stanęliby w obronie tych nieszczęsnych kierowców, których wolność jest szargana, a ich prawo do samodecydowania o tym, czym mają się przed podróżą delektować jest ordynarnie łamane!!!

No, przecież to ich sprawa co piją i co później robią.
Nie można prześladować pijanych, jeśli zechcą podskoczyć po drugą flaszkę.
W czym taki pijany jest gorszy od trzeźwego? No, w czym???
😉

przasnyszanka
przasnyszanka
9 dni temu
odpowiada  Barley

Słuchaj…co Ty piszesz ,jak przez takiego po kielichu z wyboru ,utracisz bliska osobę albo zostaniesz kaleka ,to co wtedy …dalej będziesz mówił: to był jego wybór…zastanow sie nad losem swym bo nie znasz dnia ani godziny A w życiu piękne są tylko chwile

Barley
Barley
9 dni temu
odpowiada  przasnyszanka

Założę, że sobie żartujesz.
Moja wypowiedź jest przecież mocno ironiczna 🤣

Myślałem, że to oczywiste 😆