Pijanego kierowcę zatrzymali świadkowie. 53-latek miał ponad 3 promile.

Trwają czynności policji w sprawie nietrzeźwego mężczyzny kierującego samochodem marki Fiat Seicento. 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany przez przypadkowych świadków.

 

Świadkowie zdarzenia zauważyli fiata seicento, którego kierowca wyraźnie nie panował nad samochodem. Powiadomili policję i zatrzymali kierującego. Okazało się, że za kierownicą fiata siedział 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Jak ustalił patrol, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Dzięki szybkiej reakcji świadków, nie doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze, a pijany kierowca zakończył objazd terenu w policyjnym areszcie.

Zgodnie z Kodeksem karnym, art. 178a § 1., grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nakładka
Nakładka
7 miesięcy temu

A gdzie policja ? Przez tego wirusa nic nie robią może by się zainteresowali to świadkowie nie musieli by łapać pijanych kierowców na własną rękę. Tyle pijanych jeździ bezkarnie i robią co chcą na drogach aż strach

Wpz
Wpz
7 miesięcy temu
odpowiada  Nakładka

Pomyśl trochę zanim napiszesz, pijanych jeździ znacznie więcej niż policjantów jest na drodze.. I tak dużo się czyta o zatrzymanych, a policja wszędzie nie będzie. Poza tym przez wirusa doszły im dodatkowe zadania