Pijana matka opiekowała się 15-miesięcznym dzieckiem! Chłopczyk spadł ze schodów.

Pijana matka opiekowała się 15-miesięcznym dzieckiem! Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji mieszkanki Ciechanowa dziecko jest już bezpieczne.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15:00 w Ciechanowie przy ul. Ściegiennego. Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz, a w drzwiach wejściowych zauważyła wystającą nóżkę dziecka. Zaniepokojona widokiem postanowiła sprawdzić co się stało.

Gdy dostała się na klatkę schodową zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodzi po schodach, a na półpiętrze stoi matka. Dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów. Gdy matka dziecka nie zareagowała, mieszkanka Ciechanowa natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała na miejsce karetkę pogotowia oraz policję. Jak się okazało kobieta była kompletnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala, a jego nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policję.

Gdyby nie zdecydowana i szybka reakcja mieszkanki Ciechanowa mogło dojść do tragedii. Obecnie chłopczyk przebywa pod doskonałą opieką w szpitalu. Matka natomiast usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Teraz decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem podejmie Sąd Rodzinny.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments