Pierwszy weekend wakacji za nami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Przasnyszu  w okresie wakacji będą realizowali działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”,   ukierunkowane  na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu przasnyskiego.

Już w piątek (26 czerwca) rozpoczęły się wzmożone wyjazdy na letni wypoczynek , a co za tym idzie wzrosły zagrożenia  dla podróżujących. W całym kraju  w pierwszy weekend wakacji policjanci zwracali uwagę na  niedostosowywanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, nieustępowanie  pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie, wymijanie i omijanie, a także nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Działania na terenie naszego powiatu rozpoczęły się o godzinie 14:00 w piątek 26 czerwca i trwały do niedzieli 28 czerwca do godziny 22:00.  Miały charakter prewencyjny,  ukierunkowany na wzmożenie nadzoru nad ruchem pojazdów.  W tych dniach na drogach miasta i powiatu przasnyskiego doszło do jednego  niegroźnego  wypadku drogowego, gdzie 26 letni mieszkaniec naszego powiatu  ( 2 promile alkoholu w organizmie) kierując golfem podczas manewru cofania wjechał do rowu,   jadący z nim pasażer doznał obrażeń ciała.  Doszło również do jednej   kolizji drogowej.   Policjanci ujawnili  3 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 2 w stanie po użyciu alkoholu. Nałożyli 30 mandatów karnych głównie za przekroczenie prędkości i parkowanie obok przejścia dla pieszych.

Nadal apelujemy do kierowców o rozwagę, trzeźwość i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy też pieszym o obowiązku  noszeniu odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

E.Ś/EN KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments