Pierwszy w Polsce odcinek szlaku rowerowego „100 za 100” otwarty. [FOTO]

Na 100-lecie odzyskania niepodległości w całym kraju powstanie jeszcze 99 podobnych szlaków. Podczas uroczystej gali organizator Bartłomiej Kuraś zdradził, że nie tylko pierwszy, ale i setny szlak „100 za 100” będzie się znajdował na terenie powiatu przasnyskiego. 100 szlaków rowerowych za 100 lecie Niepodległości Polski jest inicjatywą Fundacji „Bez Hamulców”.

W piątek 12 lipca w miejscowości Jaciążek zainaugurowano akcję 100 szlaków na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 100 za 100, bo taką nazwę nosi projekt rozpoczął się przejazdem na odcinku 26 kilometrów z Jaciążka do Przasnysza.

Na miejsce rowerzyści mogli posilić się posiłkiem. Po uroczystym poświęceniu tablicy pamiątkowej nastąpiło jej odsłonięcie. Później samorządy biorące udział w projekcie odebrały z rąk inicjatora akcji pamiątkowe noty, a partnerzy projektu (Muzeum Historyczne w Przasnyszu oraz gospodarstwa agroturystyczne położone wzdłuż szlaku) certyfikaty. Tak więc trasy „100 za 100” to nie tylko ścieżki rowerowe, ale również miejsca pamięci a także baza turystyczna noclegi i gastronomia.

Zwieńczeniem uroczystego otwarcia szlaku był koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego z zespołu Contra Mundum.

 

Skomentuj artykuł

avatar