Pierwsze spotkanie Wolontariuszy Światła za nami!

W środę, 6 czerwca 2018r., w Centrum Animacji i Wsparcia Lokalnej Społeczności w Przasnyszu Wolontariusze Światła 2018 zapełnili całą salę.

Spotkanie rozpoczęła pani Joanna Cieślik – Dyrektor MOPS w Przasnyszu, instytucji angażującej  wolontariuszy, która jest współorganizatorem Festiwalu Fabryka Światła. Powitała przybyłych i przedstawiła wolontariuszom, którzy nie pracowali jeszcze w wolontariacie Festiwalu, przedstawicieli Mazowieckiego Instytutu Kultury – głównych organizatorów Festiwalu. Z Mazowieckiego Instytutu Kultury przybyli na spotkanie z wolontariuszami:

1.      Pani Milena Stryjewska – Koordynator w Dziale Galerii i Wystaw ds. Festiwalu Fabryka Światła

2.      Pani Katarzyna Głodowska– Pracownik Działu Marketingu i Promocji

3.      Pan Witold Filipunas – Pracownik Działu Marketingu i Promocji

Najliczniejszą grupę w tym dniu stanowili Mali Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz ze swoimi opiekunami. Bardzo kreatywna i umuzykalniona grupa ułożyła i odśpiewała Hymn Festiwalu Światła. Przybyło kilkunastu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 3, byli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Powiatowych. Część wolontariuszy biorących udział w Festiwalu od pierwszej edycji, nie mogła uczestniczyć w spotkaniu z powodu czasu jego trwania, dostosowanej do potrzeb głównych organizatorów, którzy przybyli na spotkanie z Warszawy.

Merytoryczną część spotkania prowadziła pani Milena Stryjewska. Stwierdziła, że spotkanie ma służyć uszczegółowieniu pomysłów wyłonionych przez wolontariuszy podczas poprzedniego spotkania oraz zaplanowaniu koordynatorów tych zdarzeń. Zachęciła wolontariuszy do udziału w Świetlnych Warsztatach Plastycznych, które już niebawem rozpoczną się w MDK.

Spotkanie przebiegało w przemiłej i radosnej atmosferze.

Źródło MOPS Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments