Pierwszakowe zuchy w Ulatowie-Adamach.

Tradycyjnie w październiku w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach przygotowywane jest uroczyste pasowanie na ucznia. Nie inaczej być musiało w tym roku – do społeczności szkolnej tej placówki dołączyło w sumie sześcioro nowych uczniów.

Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I Agnieszka Tańska. Na uroczystość pasowania przybyli: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz przedstawiciele władz Gminy Krzynowłoga Mała: sekretarz gminy Anna Leśnik, inspektor ds. oświaty Beata Kuklińska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Renata Smolińska.

Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor, która ciepło powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach.

Uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Akademię uświetniło przybycie tajemniczego skrzata, który jak twierdzi mieszka w naszej szkole i obserwuje postępy uczniów w nauce.

Po programie artystycznym i odśpiewaniu hymnu narodowego dyrektor szkoły Danuta Łubińska uroczyście pasowała uczniów klasy I, którzy ślubowali m.in. „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”. Nowo upieczonym uczniom wręczono dyplomy oraz liczne upominki: książki, zakładki, medale, długopisy oraz słodkie niespodzianki. Pani sekretarz w imieniu wójta Gminy Krzynowłoga Mała podarowała pierwszoklasistom „KSIĘGĘ PATRIOTY”.

Na zakończenie uroczystości dyrektor oraz przybyli goście życzyli pierwszakom samych sukcesów w nauce oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
A po części artystycznej rodzice zaprosili zebranych gości oraz uczniów na pyszny tort.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments