Pierwsza pomoc przedmedyczna- szkolenie policjantów

W Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu ratownicy szkolili przasnyskich policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

W grudniu przasnyscy policjanci uczestniczyli w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych uczestniczyło 86 funkcjonariuszy z KPP w Przasnyszu oraz podległych komisariatów. Podczas szkolenia policjanci poszerzali i utrwalali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej . Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom np. w przypadku zakrztuszenia, omdlenia , braku oddechu lub urazu kręgosłupa.

Często się zdarza , że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy ,reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych. Ratownicy podkreślali, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty gdy dojdzie np. do zatrzymania krążenia, ponieważ po 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Informowali, że bardzo duże znaczenie dla życia ratowanego ma kolejność wykonywania każdej czynności.

W ocenie policjantów szkolenia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.
W imieniu swoim i policjantów Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak dziękuje za możliwość profesjonalnego przeszkolenia policjantów utrwalającego wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Autor: E.Ś.
KPP Przasnysz

Sprawdź również

MBP Przasnysz zajmuje II miejsca w konkursie marszałka mazowieckiego pn. „Inspirująca Biblioteka”.

Małgorzata Sobiesiak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, 14 grudnia odebrała dyplom za zajęcie …

error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!