Pięć medali Mistrzostw Polski dla LKS Grom Przasnysz

Zawodnicy LKS Grom Przasnysz trenowani przez Cezarego Pykałę zdobyli 5 medali podczas Mistrzostw Polski rozegranych w dniach 7-8 listopada w Warszawie. W rywalizacji kobiet i mężczyzn w wyciskaniu sztangi leżąc wzięło udział ponad 170 zawodników  z całego kraju. LKS Grom reprezentowało 7 zawodników. Zdobyli w trudnej rywalizacji 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Ponadto zanotowali miejsca 4. i 7. Drużynowo do lat 18 LKS zajął 3. miejsce w Polsce. W sumie Ludowy Klub Sportowy GROM zdobył już 65 medali mistrzostw Polski.

Zbigniew Klimczak – 17-to letni zawodnik w kategorii wiekowej do lat 18, a wagowej do 74 kg został Mistrzem Polski. Ustanowił nowy rekord kraju wynikiem 142,5 kg, pobił go aż o 5 kg. Klimczak jest bardzo silnym zawodnikiem, w przyszłości nie jest wykluczone, że będzie startował w Mistrzostwach Świata i Europy.

Jakub Ciuchta  – w kategorii do 74 kg wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski, zapewniając go sobie już pierwszym podejściem. Jakub jest mieszkańcem Jednorożca. To ciężko pracujący i zdyscyplinowany zawodnik, z dużą siłą i wytrwałością.

Jakub Długołęcki – został Mistrzem Polski w kategorii wiekowej do lat 16 i kategorii wagowej 93 kg. Młody zawodnik od ubiegłego roku poczynił wielkie postępy, poprawiając swój wynik aż o 45 kg.

Artur Orzoł  – wynik w jego kategorii 83 kg wśród seniorów dał mu srebrny medal Mistrzostw Polski z wynikiem 185 kg. Zabrakło 3 kg, aby Artur wygrał.

Bartłomiej Kiersikowski –  zawodnik trójboju siłowego startujący w wyciskaniu sztangi leżąc miał mniej szczęścia zdobywając 4. miejsce. W drugim podejściu  nastąpiła pomyłka przy zakładaniu obciążenia na sztangę. Zamiast 112,5 kg obsługa założyła 115 kg. Sędziowie tego nie zauważyli i próba została spalona. Po interwencji przy stoliku sędziowskim nasz zawodnik dostał dodatkową próbę, zaliczając 112,5 kg, a w czwartej 115 kg. To dało remis z  zawodnikiem przy wadze 73,5 kg. Kiersikowski stracił w taki oto sposób brązowy medal. Jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ poprawił swój wynik z ostatnich zawodów wyciskaniu leżąc o 10 kg. Jego forma nadal rośnie – powiedział trener Cezary Pykała.

Piotr Obrębski – w kategorii  74 kg wśród seniorów wystartował pomimo, że był przeziębiony, plasując się na 7. miejscu.

Cezary Pykała  – w kategorii 83 kg wśród weteranów zdobył brązowy medal. W opinii trenerów powinien był wygrać. Zła taktyka, słabe sędziowanie spowodowało porażkę. Miał to być mój ostatni start, chciałem zakończyć jako mistrz Polski, niestety nie udało się. Trenuję dalej, w przyszłym roku postaram się powalczyć o zwycięstwo – podsumował swój występ Pykała.

Trener Cezary Pykała dziękuje: staroście przasnyskiemu Zenonowi Szczepankowskiemu,  burmistrzowi Przasnysz Waldemarowi Trochimiukowi, przewodniczącemu rady powiatu Markowi Walędziakowi, dyrektorowi OSiR Przasnysz Krzysztofowi Szczepańskiemu, Jolancie i Pawłowi Kaczorek, Annie i Kazimierzowi Formela, Jolancie Święch i Janowi Kocięckiemu, Bogdanowi Marcinowi Szczepkowskiemu, Mariuszowi Cichowskiemu, firmie Petro-Power z Przasnysza. Dzięki tej pomocy zawodnicy mogą osiągać coraz lepsze wyniki.