Pasowanie na przedszkolaka w Jednorożcu.

Dzień 27 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Samorządowego w Jednorożcu i ich rodziców.

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich „Elfików” oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu pan Edward Orłowski. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez wychowawczynię grupy Magdalenę Lorenc i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wiersze i zabawy ruchowe.

Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pan dyrektor Edward Orłowski dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na pełnoprawnego członka naszej małej społeczności. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy z milusińskich otrzymał dyplom pasowania, medal oraz mały słodki upominek. Po uroczystym pasowaniu był czas na degustację tortu przygotowanego przez rodziców.

Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania umiejętności dzieci, nabytych przez trzy miesiące uczęszczania do przedszkola.

Elżbieta Prusik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments