Paraliż Przasnysza. Kiedy się skończy i co na to burmistrz?

W poniedziałek 10 sierpnia rozpoczęły się dawno zapowiadane prace na rondzie Armii Krajowej przy LO im KEN w Przasnyszu. Częściowe zamknięcie skrzyżowania łączącego drogę krajową 57 z drogą wojewódzką 544 spowodowało paraliż dużej części miasta, ponieważ ruch musiały przejąć miejskie uliczki.  Co na to burmistrz? Kiedy zakończy się chaos?

 

Choć utrudnienia były zapowiedziane, nikt nie spodziewał się takiego chaosu i paraliżu dużej części miasta. Zamiast czasowego wyłączania pasa ruchu, rondo zamknięte jest całkowicie na odcinku od Mławy i Ciechanowa oraz ze Szczytna do Warszawy. Na ulicach prowadzących w kierunku ronda (Piłsudskiego oraz Słowackiego) ustawiono drewniane zawalidrogi, które część kierowców omija.

Część ruchu musiały przejąć ulice: Zawodzie, Szpitalna, Ojca Bernarda Kryszkiewicza i 3 Maja, po wąskich uliczkach tłuką się m.in. samochody ciężarowe najeżdżające z kierunku Szczytna. Cześć ruchu przejęła również ulica Kolejowa. Na małych uliczkach, kierowcy są zmuszeni jeździć na tzw. suwak, bo wąskie gardła wymuszają mijanki i powodują niebezpieczne sytuacje.

Na jednokierunkowych Jana Kilińskiego oraz ul. Ciechanowskiej można spotkać zdezorientowanych kierowców, jadących pod prąd. Mamy również do czynienia z ekwilibrystyką kierowców ciężarówek z naczepami, którzy pojechali na pamięć i muszą wycofać swe pojazdy. Przasnyszanie radzą sobie lepiej, ale jazda w takich warunkach potrafi zszargać nerwy, bo utrudnienia objęły całą zachodnią i centralną cześć Przasnysza.

W związku z licznymi obawami naszych czytelników kierowanymi do naszej redakcji, przekazaliśmy je do Urzędu Miasta, który jest właścicielem rozjeżdżanych przez ważące dziesiątki ton samochody ciężarowe z naczepami. Czy włodarz podjął jakieś kroki?

Jak udało nam się dowiedzieć, objazdy wynikają z zatwierdzonej przez uprawnione organy czasowej organizacji ruchu, a burmistrz zaalarmowany przez mieszkańców zabiega o poprawę bezpieczeństwa.

Wszyscy odczuwamy uciążliwości związane z przejściowymi utrudnieniami w ruchu drogowym na terenie miasta, wynikającymi z prowadzonych przez GDDKiA prac remontowych na rondzie Armii Krajowej w ciągu DK 57 – zauważył burmistrz Łukasz Chrostowski.

– W związku ze skargami mieszkańców oraz nagminnie powtarzającymi się przypadkami niestosowania się kierowców do wyznaczonej trasy objazdu, zwróciłem się z prośbą do GDDKiA o wprowadzenie na czas robót dodatkowych elementów usprawniających komunikację w postaci osób kierujących ruchem w dwóch newralgicznych miejscach na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Zawodzie oraz na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Szosa Ciechanowska. Wczoraj zarządca drogi krajowej poinformował mnie o umieszczeniu dodatkowego oznakowania na trasie objazdu. Jestem w stałym kontakcie z Policją oraz GDDKiA w Przasnyszu i staramy się wspólnie podejmować działania, które pozwolą wyeliminować przypadki niefrasobliwości kierowców, a przede wszystkim wpłyną na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i usprawnią komunikację – odparł Łukasz Chrostowski.

Choć zgłaszaliśmy obawy o stan należącego do miasta mostu przy klasztorze pasjonistów, po którym przejeżdżają setki tirów, nie udało nam się poznać nośności przeprawy. Usłyszeliśmy natomiast, że most w ul. Bernarda Kryszkiewicza, podlega systematycznym wymaganym przez przepisy prawa przeglądom, które potwierdzają jego stan techniczny i decydują o jego dopuszczeniu do użytkowania.

Jak dowiedzieliśmy się w GDDKiA, zakończenie robót zaplanowano do końca sierpnia. Główne prace remontowe obejmują wymianę zniszczonej warstwy ścieralnej, wymianę krawężników i elementów betonowych na kamienne na rondzie oraz na dojazdach na DK 57. Dotychczasowe prace przebiegają bardzo sprawnie i mamy nadzieję, że zakończą się szybciej, niż GDDKiA przewiduje. Oczywiście biorąc pod uwagę ubiegłoroczny wlekący się niemiłosiernie remont mostu w ul. Słowackiego optymistyczne  założenia warto traktować ostrożnie.

 

M. Jabłońska


 

guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Środek dnia, od robotników na placu budowy aż pomarańczowo. Widać, że robota idzie aż huczy. Na pierwszym zdjęciu nie ma nikogo na placu budowy, na czwartym trzech gości stoi i dyskutuje.

Barnabesku
Barnabesku
odpowiada  Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

A ty co, niewolników sobie znalazłeś? Co to nie mogą zrobić przerwy na jedzenie albo zejść raz na jakiś czas ze słońca, tam było z 30 stopni jak nie więcej.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Barnabesku
3 miesięcy temu

Taka robota chyba. Jak decyduję się zostać budowniczym dróg (nie wiem, jak się ten zawód oficjalnie nazywa) to chyba mam swiadomosc, że w zimę zimno w tyłek, a w lato potrafi przypiec.

Poza tym chyba nie pracują za darmo, więc o jakim niewolnictwie piszesz?

Rysiek
Rysiek
odpowiada  Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Przasnyski Troll w akcji

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Rysiek
3 miesięcy temu

Jak pisiak nie ma argumentów, to zaczynają się epitety…

Realista
Realista
odpowiada  Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Jeśli ktoś się z tobą nie zgadza to pisiak ? Troll jesteś i to jest fakt ! Zacznij od siebie naprawę świata !

Barnabesku
Barnabesku
odpowiada  Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

O twoich łukaszenkowskich zapędach pisze, miska ryżu i do roboty, a jak pokażą mi zdjęcia gdzie nie machacie łopatą to utne z wypłaty.
Inteligencik sie znalazł, pewnie siedzisz w klimatyzowanym pokoiku przy papierach. Może cykne pare fotek jak ty pracujesz i wybiore takie na których widać że sie lenisz.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Barnabesku
3 miesięcy temu

Ale jak ja się lenię albo piszę na forum, to za swoje pieniążki. I nikt przeze mnie w korkach nie stoi. Taka mała różnica.

Barnabesku
Barnabesku
odpowiada  Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Ty cwaniaczku, może tak a może nie. Napisałem, że zrobić zdjęcie pod tezę jest bardzo łatwo. Zdjęcie Marka prawdziwego jak unosi prawą rękę – Marek prawdziwy hailuje czy zamawia pięć piw?

Xdddddddd
Xdddddddd
odpowiada  Barnabesku
3 miesięcy temu

Widać że osoba nie mająca pojęcia o robocie komentuje ciekawe czy tobie jakby rok dom stawiali czy byś był szczęśliwy więc jeżeli jesteś idioto to ryj w kubeł i nie komentuj ile czasu te drogę remontują już 3 miesiące temu skończona powinna być a nie aby se chodzą i patrzą jak szpak w piz.. widać że ta firma pojęcia nie ma o robieniu dróg a za 2 lata będą poprawiać 😂😂😂😂😂😂

wpz
wpz
3 miesięcy temu

rozwalone drogi – źle
remontowane drogi – źle

ludzie, są wakacje, a remonty robić trzeba.. trochę wyrozumiałości i gościnności dla przejezdnych

booster
booster
3 miesięcy temu

objazd w kierunku Warszawy powinnien byc poprowadzony ulica Swierczewo i Makowska przy Cechu . lub z ulicy Kolejowej ulica Leszno i Przemysłowa w kierunku do Makowskiej a nie przy dworcu PKS . newralgiczne punkty dla ciezarowek to skret pod katem z zawodzia w Bernarda Kryszkiewicza i w 3 Maja . zeby było dobrze zrobione remont musi potrwac . w tydzien nie da rady przeprowadzic solidnie takiej roboty . wiec nie ma co sie stresowac

Anna
Anna
odpowiada  booster
3 miesięcy temu

Makowska przy cechu nie jest wolna od objazdu. Ruch jest bardzo natężony i dokuczliwy. Kierowcy sami sobie szukają alternatywy. Wiem co piszę ,bo tam mieszkam i doświadczam.

Wizard
Wizard
3 miesięcy temu

Ja na ten czas przesiadłem się na skuter i nie mam tego problemu 🙂

QWERTY
QWERTY
3 miesięcy temu

Dzwoniłem na policję, bo ludzie na pamięć parkują na chodniku przy Ojcach (zakaz parkowania i postoju) i samochody ciężarowe nie mogą przejechać, a dyżurny z błogą szczerością mi mówi, ze w tej chwili wszystkie patrole są zajęte i w wolnej chwili ktoś podjedzie albo i nie. Stałem w korku 45 minut, aż paniusia wyszła z salonu fryzjerskiego i odjechała.

booster
booster
odpowiada  QWERTY
3 miesięcy temu

to fakt ze za mało patroli jest na miescie a zgłoszeń dużo

Ignaś
Ignaś
odpowiada  QWERTY
3 miesięcy temu

Taki konfident jesteś. Taki Sławomir 🙂

ppp
ppp
odpowiada  Ignaś
3 miesięcy temu

zastawić tobie i zobaczymy jaki będziesz szczęśliwy.zakaz to zakaz

Jatola
Jatola
odpowiada  QWERTY
3 miesięcy temu

Dramat szczególnie, gdy warszaffka wraca z Mazur!!! Korek, bo trzeba omijać jednego przasnyszanina, tzn jego peugeota zaparkowanego na ulicy!

Jan
Jan
3 miesięcy temu

Co by nie myśleć zaplanowanie takiego remontu w wakacje gdzie jest znany ruch przez przasnysz na mazury i nad morze z Białegostoku jest co najmniej dziwne. Nie poprowadzenie objazdow z Ciechanowa Mławy Chorzel przez inne miejscowości w takim przypadku trąci sabotażem. Ale większa część miasta spi spokojnie…

Pilot
Pilot
odpowiada  Jan
3 miesięcy temu

Z Białegostoku nad morze przez Przasnysz???😲😲😲

Jacek
Jacek
odpowiada  Pilot
3 miesięcy temu

Tak mój drogi, jeżdżę przez Wasz Przasnysz nad morze

LILA
LILA
3 miesięcy temu

Mogli robić w marcu, kwietniu jak większość siedziała w domu, a nei teraz jak największy ruch i wakacje. Toć to szok

Janek
Janek
3 miesięcy temu

Jaka płaca taka praca, nikt tam się nie spieszy,

Xdddddd
Xdddddd
3 miesięcy temu

Burmistrz jest potrzeby by kasę brał za to że siedzi w biurze swoim czego to nie miało być w Przasnyszu kino , basen ,kręgielnia itp a był w zimie dlugi świecący napis Przasnysz ale co się dziwić w Przasnyszu same lenie są co nie pracują żyją z 500 + i tak mają niech się cieszą z swojego wyboru ;(

Konsument winka
Konsument winka
odpowiada  Xdddddd
3 miesięcy temu

Wreszcie Coś sensownego