Padł rekord zakażeń. Rząd rozważa powrót do obostrzeń.

„Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię” – powiedział we wczorajszej porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski, dodając, że rząd rozważa powrót do obostrzeń.

 

Kilka dni temu padł niechlubny rekord nowych zakażeń. Tym samym Polska znalazła się w europejskiej czołówce krajów, które wciąż przegrywają z epidemią, ale minister jest zdania, że duża liczba wyników dodatnich wynika z dużej liczby badań w dużych zakładach pracy, np. w kopalniach. Na marginesie dodajmy, że w związku z ciągle rosnącą liczbą zakażeń, przez trzy tygodnie węgla nie będzie wydobywać 12 śląskich kopalń.

 

– Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w RMF FM, jednocześnie przyznając, że – Nie da się zrobić lockdownu powtórnie. Nie da się, bo wtedy poumierają ludzie na onkologii, na choroby sercowe, naczyniowe. Depresja ekonomiczna również powoduje śmierć — stwierdził minister zdrowia w wywiadzie dla stacji radiowej, apelując jednocześnie o noszenie maseczek.

 

– Tutaj mój gorący apel, żeby nie tylko na spotkaniach wyborczych, ale też na demonstracjach, na różnych innych spotkaniach, ale też w autobusie – maseczki. Jak się da, to również wchodząc do sklepu – starajmy się trzymać dystans – dodał minister ostrzegając, że jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, w niektórych powiatach będzie rekomendować głosowanie wyłącznie korespondencyjne, ale sytuacja jest na bieżąco analizowana.


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
7 miesięcy temu

To było do przewidzenia, że znowu coś wymyślą, znając życie po wyborach to nastąpi..

ate
ate
7 miesięcy temu

„kilka dni temu padł rekord”…ekspresowa wiadomość -kilka dni.
 
 

Darek
Darek
7 miesięcy temu
odpowiada  ate

Ale chyba dopiero wczoraj Szumowski powiedział, że myślą nad powrotem obostrzeń.

Pawełek
Pawełek
7 miesięcy temu

Zdjęcie rządowych obostrzeń nie zwalnia z zachowania ostrożności. Ale większość ludzi jest zbyt mało inteligentna aby to pojąć. Mało tego pojawiają się głosy, że COVID to ściema. Szczęścia i zdrowia życzę…