Owocna robocza wizyta marszałka województwa Adama Struzika w Powiecie Przasnyskim

23 stycznia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przebywał na zaproszenie starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego na terenie powiatu przasnyskiego. Wizyta miała charakter roboczy. Dotyczyła już zrealizowanych inwestycji przy wsparciu samorządu województwa i środków unijnych oraz  przedsięwzięć planowanych przez powiat do realizacji. Wzięła w niej udział również radna wojewódzka Wiesława Krawczyk, radny powiatowy Piotr Marchliński oraz zastępca dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego w starostwie Sławomir Czaplicki.

 

Podsumowanie i nowe plany inwestycyjne

Podczas spotkania podsumowano kończącą się perspektywę unijną, z której powiat przasnyski, dzięki ogromnemu wsparciu zarządu województwa i właśnie marszałka Adama Struzika oraz całej administracji wojewódzkiej z Mazowiecką Jednostką Wdrażania programów Unijnych na czele – pozyskał potężne unijne środki finansowe. Rozmawiano głównie o Przasnyskiej Strefie Gospodarczej, zrealizowanych inwestycjach oraz dalszych planach związanych z rozwojem stref oraz powiatu. Tylko w ubiegłym roku powiat przasnyski pozyskał dodatkowe 40 mln zł na rozwój Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Przygotowywano się jednocześnie do zbliżającego się nowego unijnego rozdania finansowego, konsultowano możliwości pozyskania środków unijnych i planach aplikacyjnych powiatu.

 

Objazd stref i inwestycji powiatu

Przedstawiciele samorządu województwa mogli osobiście zobaczyć jak zostały spożytkowane pozyskane przez powiat pieniądze i jak rozwijają się strefy gospodarcze w Sierakowie i Chorzelach oraz jakie są związane z nimi perspektywy i zamierzenia. Starosta Przasnyski pokazał również w terenie marszałkowski województwa najpilniejsze potrzeby powiatu dotyczące samych stref, ale również infrastruktury drogowej i innej na terenie naszego powiatu. Marszałek obejrzał postępy infrastrukturalne na  strefie gospodarczej w Sierakowie, a następnie zapoznano włodarza województwa z pasem drogowo – infrastrukturalnym łączącym strefę przasnyską z chorzelską, w którym zlokalizowano linię wysokiego napięcia 110 kV, gazociąg o ciśnieniu średnim podwyższonym, ścieżkę rowerową oraz światłowód. Omawiano postępy koordynowanej przez starostę gazyfikacji powiatu i budowy linii wysokiego oraz plany kolejowe. Następnie starosta zapoznał marszałka z nowo wybudowaną podstrefą gospodarczą w Chorzelach, a także innymi inwestycjami powiatu i województwa, które powstały m.in. dzięki środkom unijnym i wsparciu samorządu wojewódzkiego. A tych na terenie naszego powiatu było w ostatni czasie naprawdę wiele.

Wymierne korzyści z wizyty marszałka

Wizyta marszałka województwa mazowieckiego była dobrze przygotowana i zaowocowała konkretnymi ustaleniami i nowymi, potrzebnymi mieszkańcom inwestycjami. Starosta przasnyski uzyskał deklarację marszałka kompleksowej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej od ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu do skrzyżowania w Zawadkach wraz z budową ścieżki rowerowej. Kolejną drogą wojewódzką, która zostanie zmodernizowana będzie ulica Zarębska w Chorzelach. Wcześniej starosta zaproponował inżynierię finansową wspólnej realizacji tych inwestycji, która ostatecznie podczas wizyty został zaakceptowana.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments