Oszukany 79 latek

                                                            KOMUNIKAT

Uważajmy na oszustów.

 

W piątek 15.02.2013r. około godz. 15:00 79 letni przasnyszanin powiadomił policjantów o oszustach, którzy  wyłudzili od niego 2000 zł.

Obok wracającego z zakupów 79 latka  na ul. Baranowskiej w Przasnyszu zatrzymał się samochód. Jadące nim osoby : kobieta i mężczyzna w wieku około 50 lat   poprosiły o pomoc przy dotarciu do pogotowia, gdyż  ich  brat  miał  wypadek. Starszy pan postanowił pomóc nieznajomym, wsiadł do samochodu  i wspólnie dojechali w okolice szpitala. Wdzięczni za wskazanie drogi do  szpitala postanowili odwieźć  przasnyszanina  do domu,  podczas jazdy nieznajomy   mężczyzna zaczął odbierać telefony informujące o  konieczności przeprowadzenia operacji u brata. Już pod domem nieznajome osoby poprosiły 79 latka o przechowanie dwóch telewizorów, na co się zgodził. Wspólnie udali się do mieszkania aby ustalić, gdzie telewizory będą umieszczone. W mieszkaniu nieznajomy  ponownie odebrał telefon  i stwierdził, że potrzebuje 1000 zł. na operację brata a przasnyszanin zgodził się pożyczyć taką sumę. Po chwili telefon znowu zadzwonił  i  mężczyzna poprosił o kolejne 1000 zł. Jednocześnie  pokazał starszemu panu plik pieniędzy, mówiąc że są to dolary które będą stanowiły zabezpieczenie dla pożyczonych  pieniędzy. Następnie mężczyzna włożył plik pieniędzy do  saszetki, zamknął ją na suwak oraz kłódeczkę i przekazał  starszemu mężczyźnie. Wychodząc  poinformowali, że idą  po telewizory, jednak już nie powrócili do mieszkania. Po jakimś czasie  79 latek otworzył pozostawioną saszetkę wewnątrz której znajdowało się pudełko po papierosach oraz mydło zawinięte w papierowy ręcznik.

W powyższej sprawie wszczęto postępowanie  i trwają czynności celem wykrycia sprawców oszustwa.

Informacja ta ma na celu uczulić seniorów i rodziny osób starszych na konieczność dbania o bezpieczeństwo osobiste w życiu codziennym. Wbrew pozorom, nie wymaga to radykalnych zmian w naszych codziennych zwyczajach. Chodzi raczej o to, aby nauczyć się rozpoznawać zagrażające nam sytuacje i umieć odpowiednio się w nich zachować.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.