OSTRZEŻENIE GIS! Biedronka wycofuje ze sprzedaży mrożonki „Mroźna Kraina”.

Popularna sieć Biedronka wycofuje ze sprzedaży mrożonki „Mroźna kraina”. Powodem jest potencjalne ryzyko występowania w nich bakterii Listeria monocytogenes.

Poniżej oficjalny komunikat producenta.

Firma Greenyard Frozen Poland informuje, że w związku z potencjalną niezgodnością mikrobiologiczną mrożonej kukurydzy użytej do produkcji, podjęła decyzję o prewencyjnym wycofaniu z obrotu niżej wymienionych produktów.

Nasza decyzja jest podyktowana dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie nawet znikomego ryzyka spożycia składnika mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów, jeśli produkt nie został przygotowany według instrukcji podanych na opakowaniu przez producenta.

Tylko przygotowanie produktów zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu eliminuje ryzyko zakażenia. W przypadku mrożonych warzyw przypomina o tym także Główny Inspektorat Sanitarny. Osoby, które zakupiły poniższe produkty:

  • Warzywa na patelnię z ziemniakami Mroźna Kraina 750g, producent Greenyard
  • Warzywa na patelnię po włosku Mroźna Kraina 450g, producent Greenyard

z datą przydatności do 06.2020, proszone są o ich zniszczenie lub zwrócenie do punktu sprzedaży, w którym zostały nabyte.

Podkreślamy, że badania kontrolne ww. produktów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Inicjatywa wycofania wynika ze zobowiązania do podejmowania maksymalnych środków ostrożności, mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, które jest najwyższym priorytetem Greenyard.

Jednocześnie informujemy, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów dostarczonych przez naszą firmę, tj. Greenyard Frozen Polska i nie dotyczy ww produktów, dostarczanych przez inne podmioty na rynku.


Źródło biedronka.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments