Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Formeli.

Z ogromnym żalem społeczność gminy Przasnysz przyjęła informację o śmierci mieszkańca wsi Leszno Kazimierza Formeli, do której doszło w środę, 28 listopada. To wielka strata nie tylko dla samego Leszna, lecz także dla całej gminy, której istotną częścią był zmarły Kazimierz Formela.

Świętej pamięci Zmarły był mieszkańcem gminy Przasnysz od niedawna. Do Leszna sprowadził się w 2007 roku. Od razu jednak dał się poznać jako osoba społecznie zaangażowana w sprawy swojej nowej małej ojczyzny.

Dzięki Jego zaangażowaniu i pomocy mieszkańcy gminy mogli realizować wiele inicjatyw społeczno-kulturalnych. Od kilku lat nie było znaczącego wydarzenia społecznego w gminie, by Kazimierz Formela w jakiejś mierze w nim nie uczestniczył. Wspierał najrozmaitsze projekty – i finansowo, i rzeczowo. Zawsze też przyjmował z otwartymi rękami osoby chcące zrobić coś na rzecz swoich miejscowości.

Jako aktywny przedsiębiorca był wzorem do naśladowania przez innych, a jego wyroby piekarnicze zdobyły szerokie uznanie nie tylko na terenie gminy Przasnysz. Prowadzona przez niego piekarnia specjalizowała się w pieczywie opartym na tradycyjnych recepturach. Marka ta stała się jednym z symboli rozsławiających gminę Przasnysz w całym regionie północnego Mazowsza.

W zmarłym cała społeczność traci Człowieka Wielkiego Serca, pełnego wrażliwości na potrzeby innych, społecznika gotowego bezinteresownie nieść pomoc. Niech dobro, którym się dzielił z innymi, wróci teraz do Jego najbliższych w postaci dobrego słowa, ciepła i wsparcia w tych trudnych chwilach.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 1 grudnia, o godzinie 10.00 w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu.

Requiescat in pace!

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments