Ostatni dzwonek w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu.

Dzień 22 czerwca był upragnioną chwilą dla niemal 300 uczniów klas pierwszych i drugich LO im. KEN, którzy przed 10.00 pojawili się w sali gimnastycznej, by po raz ostatni wziąć udział w uroczystości szkolnej z roku 2017/2018. Niemal godzinę później wszyscy rozpoczęli wakacje.

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego zainaugurowało – zgodnie z tradycją – wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu. Później dyrektor liceum dr Radosław Waleszczak krótko podsumował mijający rok, po czym nastąpiła cała seria gratulacji i wyróżnień dla uczniów.

W tym roku świadectwo z czerwonym paskiem odebrało ponad 40 uczniów klas pierwszych i drugich. Imponujące były zwłaszcza osiągnięcia Julity Gładkowskiej z klasy I c oraz Bartosza Skury z klasy II a. Uczniowie ci osiągnęli odpowiednio średnią 5,63 oraz 5,33 i uzyskali tytuł absolwentów roku w swoich rocznikach.

Ale szkoła nie zapomniała także o innych osobach, które notowały wysokie wyniki w rozmaitych konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych albo też mogli pochwalić się stuprocentową frekwencją za rok 2017/2018. Wskazani uczniowie wytypowani przez nauczycieli otrzymali listy gratulacyjne i nagrody książkowe. Oddzielne nagrody powędrowały w ręce tych, którzy udzielali się w pracy społecznej, w tym w wolontariacie.

Całą imprezę zwieńczyło krótkie, ale bardzo muzyczne i radosne przedstawienie przygotowane przez panią Annę Nachtygal. Licealna germanistka, znana także z muzycznych inklinacji, zachęciła do współpracy nie tylko uczniów, lecz także samą radę pedagogiczną, która przez chwilę musiała akompaniować i służyć za tło muzycznemu show. Za swój występ wszyscy zebrali gromkie i zasłużone brawa.

A potem? Potem były już tylko krótkie spotkania z wychowawcami i radosne „koniec” w wykonaniu kolejnych klas wybiegających przed szkolne mury. Uczniowie wrócą tu dopiero „za rok”.

Źródło LO KEN Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments