OSP w Obrębie ma nowy sprzęt

Na takie wiadomości strażacy ochotnicy z każdej jednostki OSP czekają z utęsknieniem. Tym razem szczęśliwi mogą być członkowie straży z Obręba. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Przasnysz i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska udało im się pozyskać nowoczesny zestaw hydrauliczny do ratowania poszkodowanych w wypadkach samochodowych.

W skład wspomnianego zestawu wchodzą: nożycorozpieracz, rozpieracz kolumnowy, pompa hydrauliczna, węże hydrauliczne oraz łańcuchy ciągnące z hakami. Całkowita wartość kupionego sprzętu zamyka się kwotą 40 tysięcy złotych. Połowę tej sumy wyłożyła wójt Grażyna Wróblewska z kasy gminnej, drugą połowę gminie udało się pozyskać z WFOŚ z Warszawy.

Zakupiony sprzęt będzie z pewnością cennym narzędziem w trakcie akcji bojowych, w których uczestniczą ochotnicy z OSP w Obrębie. Dotyczy to w pierwszym rzędzie interwencji w czasie wypadków samochodowych, kiedy to od sprawnego i dobrego sprzętu ratowniczego zależeć może ludzkie życie. To zaś jest przecież bezcenne.Urząd Gminy Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments