Oryginalna kampania komitetu Mieszkańcy z Regionu.

Od momentu oficjalnego startu kampanii wyborczej minął nieco ponad tydzień, jednak kandydaci w nadchodzących wyborach nadal nie chcą odkryć kart. Zrobił to odważnie tylko jeden zarejestrowany już komitet wyborczy– KWW Mieszkańcy z Regionu. Kandydat na burmistrza Łukasz Chrostowski już jakiś czas temu zapewniał, że będzie to pierwsza tak interaktywna kampania w historii naszego regionu. Słowa dotrzymał.

Codziennie na fan page FB Mieszkańcy z Regionu pojawia się omówienie kolejnego pomysłu na Przasnysz. Łukasz Chrostowski wyjaśnia w nim co warto zmienić w naszym mieście.

– Filmiki oglądają tysiące użytkowników Internetu. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu, ale to świetnie. Mieszkańcy często zaczepiają mnie na ulicy i sami wysnuwają swoje wnioski i opinie. O to właśnie chodziło – program wyborczy mamy tworzyć wspólnie z mieszkańcami Przasnysza i okolic. – wyjaśnia Łukasz Chrostowski.

– Zawsze z uwagą wysłuchuję opinii na ulicy, czy w pracy od przasnyszan. Wnikliwie analizuję też komentarze pod każdym filmem i z tych merytorycznych wyciągamy wnioski. W większości przypadków są pozytywne, więc wiemy, że nasza diagnoza potrzeb mieszkańców jest słuszna. Konstruktywną krytykę też przyjmujemy z pokorą. Ważne jest jednak, że żadnych komentarzy nie kasuję, nikogo też nigdy nie zablokowałem. Jest pełna swoboda odpowiedzi. Każdy może wyrazić swój pogląd. Te filmy stały się pewną publiczną areną wyrażania swojej opinii przez przasnyszan. – dodaje kandydat na burmistrza Łukasz Chrostowski.

Od wczoraj KWW Mieszkańcy z Regionu ponownie zaskoczył naszych mieszkańców. Dowiadujemy się, że komitet chce oprzeć swoją kampanię na przasnyszanach. Na setkach naszych mieszkańców, którzy udostępniając swój wizerunek i deklarację, że 21 października zagłosują właśnie na „Mieszkańców z Regionu” będą żywą promocją idei i założeń „Planu na Przasnysz”. Pomysłodawcy kampanii zapewniają, że to efekt dziesiątek godzin rozmów z przasnyszanami, którzy często właśnie w taki sposób zadeklarowali swoją chęć pomocy. Sztabowcy KWW „Mieszkańcy z Regionu” zapewniają, że mają już ponad 100 takich graficznych deklaracji, które będą publikować na bieżąco, ale z każdym dniem przybywa chętnych.

Trzeba przyznać – takiej kampanii w naszym mieście rzeczywiście jeszcze nie było.

red.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments