Orkiestra z Bogatego druga na Mazowszu!

Muzycy z orkiestry dętej przy OSP w Bogatem zanotowali w ostatnich dniach nie lada sukces. W konkursie na najlepszą orkiestrę na Mazowszu organizowaną przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich nasz zespół zajął drugie miejsce. To jedno z największych wyróżnień dla orkiestry zanotowanych w ostatnim roku.

Konkurs o randze wojewódzkiej odbył się w sobotę, 14 września, w Wyszogrodzie. Patronat nad nim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Do rywalizacji zgłosiło się dwanaście wyselekcjonowanych wcześniej zespołów. Ostatecznie jednak w szranki stanęło dziewięć orkiestr. Z tego właśnie grona miała wyłonić się najlepsza trójka, która mogła podzielić między siebie nie tylko prestiż, lecz także wymierne nagrody finansowe. Organizatorzy zapewnili bowiem laureatom gratyfikacje pieniężne w wysokości odpowiednio siedmiu, czterech i dwóch tysięcy złotych za kolejne miejsca na podium.

Zorganizowany konkurs był dla startujących nie lada wyzwaniem. Jury bowiem oceniało nie tylko samo brzmienie, lecz także ogólną prezencję, efekty sceniczne, a także wszystko, co może towarzyszyć występom orkiestralnym. M.in. dzięki temu zespół z Bogatego zajął tak wysokie miejsce. Grze muzyków towarzyszył bowiem pokaz naszych mażoretek, które zrobiły duże wrażenie na widzach i na samych oceniających.

Rywalizacja zakończyła się ostatecznie następującymi wynikami. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły orkiestry z OSP Gozdowo i OSP Nadarzyn. Drugą lokatę – już samodzielnie – zajęli nasi reprezentanci z Bogatego. Trzeci stopień podium zajęli natomiast muzycy z OSP Joniec. Jury przyznało ponadto dwa wyróżnienia, dla orkiestr z Kasków i Liwu.


Urząd Gminy w Przasnyszuguest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments