Orkiestra dęta z Bogatego na IV miejscu w finale konkursu na najlepszą orkiestrę dętą

W sobotę odbył się w Grodzisku Mazowieckim finał konkursu na najlepszą orkiestrę dętą organizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich. Wzięło w nim udział w sumie 13 zespołów. Przesłuchania trwały prawie siedem godzin. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

Ten dzień był wielkim świętem muzyki przy przepięknej pogodzie. Sobota 13 września zgromadziła bowiem w Grodzisku Mazowieckim trzynaście z piętnastu orkiestr dętych zgłoszonych do drugiej edycji konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Mundury i uniformy, utwory muzyki poważnej i aranżacje rozrywkowe, koncerty na scenie i parady musztry – każda z orkiestr starała się zapaść w pamięć licznych widzów, a także zyskać dobre oceny u jurorów konkursu. Walczono nie tylko o uznanie, ale również o nagrodę 10 tys. zł.

W efekcie końcowym przegląd zdecydowaną przewagą punktową nad pozostałymi uczestnikami wygrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia. W dwudziestominutowym programie pokazała radość z muzyki, kunszt, zgranie i wspaniałe umiejętności tamburmajorki i mażoretek. Ich występ otrzymał nie tylko najwyższe noty jurorów, ale także ogromne brawa grodziskiej publiczności. Nic dziwnego więc, że ich konto wzbogaci się o 10 tys. zł z przeznaczeniem na instrumenty, sprzęt, nuty lub stroje.

Różnica punktowa między pozostałymi orkiestrami była natomiast bardzo niewielka. Komisja konkursowa nie mogła jednak wyróżnić wszystkich i ostatecznie zdecydowała o przyznaniu drugiego miejsca i kwoty 6 tys. zł Parafialnej Orkiestrze Dętej ze Szczutowa, a trzecie miejsce i 3 tys. zł – Orkiestrze Moderato z Warki. Kolejne trzy miejsca nagrodzono kwotami po 1 tys. zł, a zdobyły je orkiestry: z Bogatego (IV miejsce), Starej Białej (V miejsce) i Jońca (VI miejsce).

Członkowie jury ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnej, Mazowieckiego Instytutu Kultury, Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podkreślali, że każda z trzynastu orkiestr zasługiwała na uznanie.


Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments