Organizacja wesel do 50 osób – jest rekomendacja Ministerstwa Zdrowia.

W piątkowe przedpołudnie, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przekazał informację o zgodzie na organizację wesel do 50 osób. Punkt ten zostanie wprowadzony w ramach IV etapu odmrożenia gospodarki.

 

Dodał, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem odpowiednich wytycznych sanitarnych, które koordynuje Główny Inspektor Sanitarny wraz z resortem rozwoju. Ostateczna decyzja będzie podjęta przez Radę Ministrów, a szczegóły w następnym tygodni przedstawi premier Mateusz Morawiecki.

W IV etapie odmrożenia gospodarki pojawi się szansa na powrót do pracy branży eventowej, parków rozrywki, a także solariów, salonów piercingu oraz tatuażu.

– Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Przygotowujemy je we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Zakończyliśmy już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego – poinformowano w komunikacie.

w.b.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
7 miesięcy temu

Co za roznia 50 czy 150…?