Opowieści stypendialne, czyli Pooja w wielkim świecie – nowy cykl na Infoprzasnysz.com

Witajcie! Nazywam się Maria Weronika Kmoch i jestem 21-letnią studentką historii na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzę z Jednorożca. Z Przasnyszem związana jestem od dziecka, tu się urodziłam i tu uczęszczałam do Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej.

W ramach Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w województwie mazowieckim (2010/2011) przygotowałam pracę Przasnysz 1918 na temat historii miasta i okolic ze szczególnym uwzględnieniem I wojny światowej oraz pierwszych lat istnienia II Rzeczpospolitej. Jestem w trakcie przygotowywania mojej pierwszej książki (historia lokalna).

Należę do Stowarzyszenia Młodzi w Regionie, sympatyzuję z GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich. Jestem stypendystką programu stypendialnego Indeks Start2Star Fundacji Leszka i Jolanty Czarneckich (2011-2016). Działam w Sekcji Mediewistycznej Studenckiego Koła Naukowego Historyków Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuję jako redaktor w czasopiśmie Teka Historyka oraz przygotowuję hasła dotyczące mojego regionu i historii na polskojęzycznej Wikipedii.

Od roku prowadzę bloga Opowieści stypendialne czyli Pooja w wielkim świecie (http://opowiescistypendialnepooja.blogspot.com/) oraz stronę na Facebooku, związaną z blogiem (https://www.facebook.com/OpowiesciStypendialneCzyliPoojaWWielkimSwiecie). Blog powstał w ramach konkursu na opowieść o przygodzie ze stypendiami, ale po zakończeniu rywalizacji postanowiłam kontynuować prowadzenie strony. Zajmuję się różnorodną tematyką: od historii (kalendarium historii Polski, historia regionalna i inne), przez stypendia i ciekawostki dla studentów, po kwestie, które mnie aktualnie interesują. Staram się pisać tak, aby każdy znalazł na moim blogu coś dla siebie. Od 15 lipca 2013 r. moje wpisy będą ukazywać się równocześnie na blogu oraz na portalu infoprzasnysz.com.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z postami.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments