Ojciec pogryzionych przez amstaffa dzieci usłyszał zarzuty!

Jak informuje codziennikmlawski.pl Kamilowi G., właścicielowi amstaffa, który w minioną środę dotkliwie pogryzł dwoje małych dzieci, mławska prokuratura postawiła zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnich. Grozi mu pięć lat więzienia.

Trzyletni Igor i ośmiomiesięczna Zuzia pogryzione przez amstaffa nadal przebywają w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Stan chłopca określany jest jako średnio ciężki i nie zagrażający życiu. Stan dziewczynki jest ciężki, a odniesione obrażenia nadal zagrażają jej życiu.

Ten wątek będzie jeszcze wyjaśniany, ze względu na sprzeczne relacje obu mężczyzn – mówi prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

W piątek 29 czerwca wykonana została sekcja zwłok zabitego amstaffa. Jej wyniki nie wskazują, aby pies uczestniczył w walkach i był chory na wściekliznę.

Do prokuratury zgłosiła się również kobieta, która podaje się za byłą właścicielkę amstaffa – poinformowało RMF FM. Miała zeznać, że zwierzę od miesięcy reagowało agresją na widok niemowląt. W ogłoszeniu, które zamieściła w internecie podkreśliła, że chce oddać psa ludziom, którzy nie mają małych dzieci. Mężczyzna, który zgłosił się po zwierzę na portalu społecznościowym zapewniał, że pies nie będzie miał kontaktu z dziećmi.

Prokuratura skierowała też do mławskiego sądu wniosek o wgląd w sposób sprawowania władzy rodzicielskiej – dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.


Źródło codziennikmlawski.pl RMF FM

Skomentuj artykuł

avatar