Ogólnopolski strajk Policji już 10 lipca. Czy unikniemy mandatów?

NSZZ Policjantów zdecydowała o rozpoczęciu ogólnopolskiego strajku od 10 lipca br. Strajk potrwa aż do zaakceptowania przez MSWiA zmian w systemie emerytalnym oraz większych pensji dla policjantów.

W związku z niesatysfakcjonującymi środowisko policyjne negocjacjami, które jak dotąd nie zagwarantowały spełnienia postulatów skierowanych do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przez organizacje związkowe reprezentujące interes funkcjonariuszy służb mundurowych i nie podpisanie do chwili obecnej stosownego porozumienia, Zarząd Główny NSZZ Policjantów podjął w dniu 27 czerwca 2018 r. decyzję o wszczęciu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej. Powołał Komitet Protestacyjny, przyjął harmonogram działań protestacyjnych oraz strategię dotyczącą dalszych negocjacji ze stroną rządową – informuje Zarząd Główny NSZZ policjantów.

Protest policji ma najprawdopodobniej przyjąć formę strajku włoskiego. Służby mundurowe to grupa zawodowa, której prawo do normalnego strajku jest ograniczone. Strajk włoski polega na przesadnie drobiazgowym wykonywaniu czynności zawodowych. Ten rodzaj protestu w wykonaniu policji będzie polegał np. na przeprowadzaniu skrupulatnych kontroli drogowych. Policjanci zapowiadają też, że w trakcie trwania strajku nie będą wystawiać mandatów, a jedynie pouczenia. Do tego może odbyć się manifestacja na skalę ogólnokrajową.

red.


Źródło gazeta.pl wprost.pl

Skomentuj artykuł

avatar