Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W sobotę ( 14.06.br.) punktualnie o godzinie 16:00 rozbrzmiało przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. W przasnyskim Zrywie Wolnych Serc wzięła udział młodzież, mieszkańcy Przasnysza oraz policjanci. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w promowaniu życia bez uzależnień.

Przasnyski „Ogólnopolski Głos Profilaktyki został zorganizowany  na placu przed Ratuszem miejskim. Uczniowie z przasnyskich szkół  oraz przedstawiciele harcerzy prezentowali napisane na kartonach hasła profilaktyczne oraz zachęcali osoby obecne na rynku do udziału w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”. W trakcie happeningu odczytano odezwę społeczności PAT i punktualnie o godzinie 16:00 zaproszono wszystkich przebywających na rynku do zrywu „Wolnych Serc”.

Uczestnicy, trzymając prawą dłoń na sercu  przez 60 sekund wybijali wspólny rytm. „Rytm „Wolnych Serc” Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą ..”

Następnie w Muzeum Historycznym w Przasnyszu uczestnicy spotkania obejrzeli dwa  filmy profilaktyczne, zwiedzili trzy wystawy  muzealne. Zaproszeni do współpracy przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego zaprezentowali wszystkim alko gogle, czyli specjalne okulary zniekształcające obraz i pokazujące jak widzi otoczenie nietrzeźwy kierujący pojazdem oraz tubę, która prezentuje  zasadę działania elementów odblaskowych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki.

 EŚ/EN

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments