Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Tegoroczny Ogólnopolski Głos Profilaktyki  w powiecie przasnyskim odbył  się podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowanego na placu szkolnym   w Romanach Seborach. Wspólnie  świętowało około 300  osób.

W środę 01 czerwca br. na placu szkolnym w Romanach Seborach policjanci wzięli udział w pikniku  zorganizowanym przez Wójta Gminy Krzynowłoga Mała, samorządowców,  nauczycieli  oraz rodziców z  okazji „Międzynarodowego Dnia Dziecka”. Tego dnia  na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi: zabawki pneumatyczne, konkursy, malowanie buzi, tunele animacyjne .

Dużym zainteresowaniem ciszyło się stoisko przygotowane przez policjantów,  gdzie  można było  obejrzeć  radiowozy policyjne , sprzęt i umundurowanie. Policjanci podczas pikniku  rozmawiali z dziećmi i  rodzicami o profilaktyce uzależnień,  promując w ten sposób życie bez nałogów, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Uczestniczący w pikniku samorządowcy, młodzież, nauczyciele i rodzice prezentowali napisane na kartonach hasła profilaktyczne  zachęcając do udziału w happeningu.

Punktualnie o godzinie 12:00 odczytano Apel społeczności PaT „Profilaktyka a Ty” o treści:

„ Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą”.

W tym dniu wszystkie dzieci uczestniczące w pikniku otrzymały od organizatorów słodki poczęstunek.


KPP Przasnysz

E.Ś.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...