Oficjalne stanowisko KP PSP Przasnysz w sprawie wypadku w Wyrębie Karwackim.

Dziś KP PSP Przasnysz podała oficjalne informacje dotyczące wypadku auta osobowego w miejscowości Wyrąb Karwacki, gm. Przasnysz.

30 czerwca bieżącego roku około godz. 17:10 samochód osobowy uderzył w drzewo na drodze gminnej.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, samochód osobowy marki Fiat Seicento stał poza jezdnią. Wewnątrz znajdowały się zakleszczone, tracące przytomność z zachowanymi funkcjami życiowymi dwie osoby. Jeden pasażer leżał przytomny na ziemi poza pojazdem i uskarżał się na ból lewej kończyny dolnej. Druga osoba miała połamane i zakleszczone kończyny dolne. Trzecia osoba, również zakleszczona, znajdowała się na tylnym siedzeniu i uskarżał się na ból pleców. Ponadto wszyscy poszkodowani mieli liczne rany głowy i ciała.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu całkowicie ruchu drogowego oraz wykonaniu dostępu do osób zakleszczonych przez usunięcie całego lewego boku pojazdu przy pomocy specjalistyczny narzędzi hydraulicznych (nożyc, rozpieracza ramieniowego i kolumnowego). W celu uwolnienia kierowcy konieczne było odchylenie/podniesienie deski rozdzielczej narzędziami.

W międzyczasie wszystkim poszkodowanym strażacy ustabilizowali odcinek szyjny kręgosłupa przy pomocy kołnierzy ortopedycznych. Osobę będącej poza pojazdem ułożyli na noszach typu deska, usztywnili lewą kończynę dolną szyną Kramera i opatrzyli rany opatrunkami osłaniającym. Pozostałe czynności medyczne na terenie działań koordynował lekarz przybyły wraz z pierwszym zespołem ratownictwa medycznego.

Po wykonaniu dostępu do poszkodowanych, wydobyto ich przy pomocy desek ortopedycznych i przekazano ZRM. Jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez karetkę pogotowia, pozostałe dwie osoby zostały przewiezione karetką na lotnisko do Sierakowa, a następnie zostały zabrane przez dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Fiat Seicento.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicza Straż Pożarna z Karwacza.

Skomentuj artykuł

avatar