Odpowiedzą za podpalenia na terenie gminy Chorzele

Przasnyscy policjanci ustalili sprawców podpaleń na terenie gminy Chorzele. Podpalaczami okazali się 3młodzi mieszkańcy Chorzel: dwóch 16- latków i jeden 18- latek. Mężczyźni dokonywali podpaleń ściółki leśnej , trawy, śmieci w rejonie cmentarza i stodoły.

Od października 2014 roku do kwietnia br. na terenie gm. Chorzele doszło do kilkunastu podpaleń traw ,  ściółki leśnej, śmieci i drewnianej stodoły. Jak ustalili policjanci  podpaleń dokonywali trzej młodzi mężczyźni, mieszkańcy Chorzel w wieku (16 i 18 lat). Młodzi mężczyźni umyślnie  wzniecali pożary, następnie 18 latek uczestniczył w akcji gaśniczej , a  nieletni- członkowie Młodzieżowej Drużyny OSP przyglądali się działaniom strażaków ,ponieważ w przyszłości zamierzali zostać członkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wczoraj  18 latek usłyszał  1 zarzut- podpalenia stodoły w lutym 2015r. na ul. Zarębskiej w Chorzelach .Podczas przesłuchania przyznał się do innych podpaleń, których dokonywał z 16 latkami. Jak zapowiadają kryminalni sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają czy mężczyźni mogli być sprawcami  wszystkich podpaleniach ,do których doszło na terenie gminy Chorzele. Nieletni podpalacze za swoje czyny odpowiedzą przed sadem rodzinnym i nieletnich.

 

E.Ś KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments