Oddali hołd w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia 2018r., w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, strzelcy z GRH 14PSS, koła TPZP z Przasnysza oddali hołd Powstańcom Styczniowym.

Jako miejsce upamiętnienia powstańców wybraliśmy Pomnik Stefana Cieleckiego ps: ‚Orlik’. Pod Pomnik wmaszerowaliśmy w strojach wzorowanych na żołnierzach powstania. Pod pomnikiem przeprowadziliśmy salwę z broni czarnoprochowej, następnie przemaszerowaliśmy na cmentarz parafialny, do miejsca spoczynku kolejnego dowódcy powstańczego Palemona Nowickiego.

Odwiedziliśmy też groby naszych kolegów Mariusza Łyszkowskiego i Mariusza Bondarczuka, którzy wiele przyczynili się do propagowania pamięci o Powstaniu Styczniowym. Naszym obowiązkiem jest pamięć o naszych Bohaterskich przodkach, którzy polegli walcząc nie dla siebie, lecz dla nas. Oni przez te kilkanaście miesięcy ciężkich walk marzyli o Wolnej Polsce. CHWAŁA IM ZA TO!!!


Organizatorzy: Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich. Dziękujemy Policjantom z Komendy Powiatowej w Przasnyszu za zabezpieczenie bezpieczeństwa uczestnikom.


Mariusz Maciaszczyk, Wojciech Ostrowski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments