Od jutra pełne otwarcie targowiska miejskiego w Przasnyszu. Także dla towarów przemysłowych!

Burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował dziś, że 5 maja nastąpi całkowite otwarcie targowiska, na którym dotychczas dostępne były wyłącznie artykuły rolno – spożywcze i kwiaty. Już od wtorku na placu przy ulicy Polnej będą mogli się pojawić sprzedawcy ubrań, chemii gospodarczej, towarów przemysłowych oraz wszystkich innych dóbr dostępnych przed ogłoszeniem stanu epidemii.

 

Jedyną różnicą są podwyższone standardy higieniczne, ograniczenia liczby odwiedzających oraz konieczność zachowania odległości od innych klientów.

Handel będzie się odbywał w wyznaczonych miejscach, a na terenie targowiska będą mogły przebywać trzy osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży, nie wliczając w to osób prowadzących handel. Na terenie targowiska obowiązuje noszenie rękawiczek oraz zakrywanie nosa i ust. Kolejną ważną wytyczną dla sprzedawców jest konieczność przestrzegania, aby minimalna odległość pomiędzy klientami przy jego stanowisku wynosiła co najmniej 2 metry.

Władze miasta apelują o ostrożność i o stosowanie się do wytycznych.

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Byłem widziałem
Byłem widziałem
8 miesięcy temu

A połowa sprzedajacych i kupujących bez masek i rękawiczek tak się stosuja a o zachowaniu odległości nie wspomnę i nikt tego nie polnuje…

Job
Job
8 miesięcy temu

Oj się będzie działo.