Od jutra olbrzymie upały! „Zagrożenie zdrowia i życia” – ostrzega IMGW.

IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami II stopnia dla 11 województw w Polsce.  Do czwartku w powiecie przasnyskim będzie bardzo gorąco!

Synoptycy ostrzegają! Od dzisiaj do środy, a nawet czwartku obowiązuje alert o upale II stopnia. W tym czasie należy spodziewać się temperatury sięgającej 33 stopni Celsjusza. Gorące będą także noce, kiedy to słupki rtęci będą oscylować wokół wartości 20℃.

Pamiętajmy, że takie upały niosą ryzyko udaru słonecznego czy zwiększenia zagrożenia pożarowego. Najlepiej, by osoby starsze, chore oraz dzieci zostały w domach, zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia.

Czym jest ostrzeżenie II stopnia?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.


Źródło IMGW
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments