Od dziś w Ciechanowie działa odkryty basen z nową zjeżdżalnią.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna się sezon kąpielowy. Mieszkańcy i przyjezdni przez całe wakacje będą mogli korzystać z kąpieliska Krubin, na którym w weekendy bezpłatnie do wypożyczenia będą rowery wodne i kajaki. Codziennie do dyspozycji będzie basen odkryty przy ul. Kraszewskiego, gdzie zamontowana została nowa zjeżdżalnia.

Długość ślizgu nowej dwutorowej zjeżdżalni to prawie 10 m. Zakres robót obejmował przeprowadzenie prac modernizacyjnych na basenie, wykonanie konstrukcji wsporczej, fundamentów, podłączenie instalacji wodnej do elementu startowego. Na potrzeby nowej zjeżdżalni w dużej niecce basenu na powierzchni wody został wydzielony pływającą liną obszar hamowni (lądowiska). Zjeżdżalnia znajduje się na podeście startowym o wysokości prawie 2 m. Składa się z żelbetowych fundamentów, stalowej konstrukcji wsporczej i dwutorowego ślizgu prostego o szerokości 2 m na 1 m. Prawie 10-metrowy ślizg wykonany jest z różnokolorowego laminatu poliestrowo-szklanego.

Na kąpielisku „Krubin”, które przeszło już dwa etapy modernizacji, wypoczywać można na szerokiej piaszczystej plaży, spacerować po wyremontowanym pomoście, nowych alejkach, czy pograć w siatkówkę na wybudowanym boisku. Korzystać można ze stołów piknikowych, żagli przeciwsłonecznych, dla dzieci do dyspozycji są dwa urządzenia zabawowe – typu pajęczyna oraz zamek. Kąpielisko będzie funkcjonowało w godz. 11.00-19.00. W soboty i niedziele będzie można bezpłatnie wypożyczać kajaki.

 

Źródło UM Ciechanów
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
qwerty
qwerty
1 rok temu

W Przasnyszu taki powinien być!!!!!!!!!!