Od 7 maja na nowych zasadach rusza Targowisko Miejskie w Chorzelach.

Wobec konieczności podjęcia środków zaradczych w celu wsparcia lokalnej gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19, od dnia 7 maja 2020 r. do odwołania Urząd Miasta i Gminy Chorzele przywraca funkcjonowanie targowiska miejskiego.

 

Od 7 maja do odwołania dopuszcza się wyłącznie sprzedaż artykułów  rolno-spożywczych, płodów rolnych, w tym kwiatów. Za realizację zasad odpowiedzialny jest  ZGKiM w Chorzelach. Zasady zostały skonsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu oraz Komisariatem Policji w Chorzelach.

Targowisko po każdym dniu handlowym będzie każdorazowo dezynfekowane. Na jego terenie umieszczone będą tablice informujące o ograniczeniach. Przy wejściu głównym zostanie  zapewniony płyn dezynfekcyjny do rąk. Targowisko czynne będzie w każdy czwartek w godzinach od 5.00 do 13.00, z wyjątkiem dni świątecznych.

Zasady na czas trwania epidemii:

 

  1. Handel będzie odbywał się wyłącznie w wyznaczonych miejscach sprzedaży.
  2. Określa się dopuszczalną liczbę miejsc sprzedaży na 60 stanowisk.
  3. Na terenie targowiska mogą przebywać maksymalnie 3 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży, nie wliczając osób wykonujących czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych .
  4. Dopuszcza się wyłącznie sprzedaż artykułów rolno-spożywczych, płodów rolnych, w tym kwiatów.
  5. Osoby przebywające na terenie targowiska maja obowiązek noszenia rękawiczek oraz zakrywania, nosa i ust przy pomocy (odzieży lub jej części, maski albo maseczki ).
  6. W przypadku miejsc sprzedaży z żywnością, gdzie dostęp do wody jest utrudniony, ręce należy dezynfekować przy użyciu płynów dezynfekujących lub chusteczek nasączonych takim płynem.
  7. Płyny dezynfekujące przy każdym stanowisku zapewnia sprzedawca.
  8. Sprzedawca ma obowiązek podawać i pakować produkty, tak aby ograniczyć kontakt klienta z żywnością.
  9. Sprzedawca w miarę możliwości powinien zapewnić terminale płatnicze, a w przypadku braku takiej możliwości, obowiązany jest dezynfekować ręce po każdym kontakcie z pieniędzmi .
  10. Sprzedawca powinien przestrzegać, aby minimalna odległość między klientami przy jego stanowisku sprzedaży wynosiła nie mniej niż 2 metry.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ulka.
Ulka.
3 lat temu

To jakaś kpina pani burmistrz żyje w alternatywnej rzeczywistości .jakie odmrażanie gospodarki dla 60 osób.sanepid dla Przasnysza wydał rekomendacje że że można uruchomić cały handel,a chorzele podlegają przecież sanepidowi w Przasnyszu.czym się różni sytuacja chorzele od Przasnysza,ile to zakażeń jest w chorzelach..czym się różni handel warzywami od handlu tekstyliami,chyba tylko tym,że towar jest kupowany na broniszach lub bartyckiej a inni kupują na Wólce Kosowskiej lub marywilskiej.warzywa też można kupić w sklepie, żaden handlujący warzywami ich nie uprawia.czy handlujący warzywami,kwiatkami,to ludzie lepszej kategorii.czy reszta handlujących nie musi z czegoś żyć.moze pani burmistrz pokryje nasze rachunki.nsjlepiej zamknąć wszystko i mieć spokój łatwiej… Czytaj więcej »

Nowy
Nowy
3 lat temu

Rząd odmraża gospodarkę a tu co? Wystraszeni samorządowcy pochowali się po biurach i zamiast pomóc ,i zorganizować się jak w innych miejscowościach pozamykali bazary. Po co się narażać i brać na siebie odpowiedzialność, za jakiś czas samo się wyjaśni albo ktoś ważniejszy podejmie decyzję. Najważniejsze to zachować dobrze płatne stanowisko i przetrwać. A co ich to obchodzi że kupcy są już na wyczerpaniu i każdy dzień bez pracy to dramat. To mała codzienna walka o byt , zrobienie zakupów czy opłacenie różnych zobowiązań które posiada każdy z nas. Zwłaszcza że niektórzy nie mają innych dochodów i utrzymują się tylko z… Czytaj więcej »