Oczyszczacze powietrza trafiły do przasnyskich żłobków i przedszkoli.

W ramach zadania „Zakup oczyszczaczy powietrza szansą na zdrowy rozwój dzieci w wieku przedszkolnym” realizowany w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza Mazowsze 2019” zakupiono 19 oczyszczaczy powietrza do miejskich przedszkoli, żłobków oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Przasnyszu.

W ramach inwestycji Miejskie Przedszkole Nr 1 im. M. Kownackiej otrzymało 6 oczyszczaczy powietrza, Miejskie Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi – 5 sztuk. Do Żłobków Miejskich przy ul. Świerczewo 8 i ul. Lipowej 8 zakupiono po jednym urządzeniu.

Ponadto oczyszczacze znalazły się także w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – 1 szt., w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 2 im. H. Sienkiewicza – 2 szt. i w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 3 – 3 szt.

Zakupione oczyszczacze powietrza wyróżniają się wysoką wydajnością, dzięki czemu sprawdzą się w użytkowaniu w dużych pomieszczeniach. Oczyszczanie powietrza odbywa się dzięki połączeniu filtrów HEPA i filtrów węglowych z plazmowym systemem oczyszczania. Urządzenia skutecznie filtrują szkodliwe substancje z powietrza, w tym m.in. drobny kurz, pyłki i inne alergeny, wirusy i bakterie, zarodniki pleśni, sierść zwierząt oraz zanieczyszczenia gazowe.

Wartość zakupu – 49 253 zł brutto.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments