Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy.

58-latek z Ciechanowa wkrótce odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się obywatelska postawa innych uczestników ruchu drogowego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy i wezwali Policję.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 19:00 w Ciechanowie. Mężczyźni jadąc ulicą Wojska Polskiego w kierunku centrum miasta zauważyli jak jadący przed nimi kierowca seata zjeżdża co chwilę na lewy pas ruchu, kierowca ten w pewnym momencie zderzył się lusterkiem z innym pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku.

Mężczyźni widząc zachowanie kierowcy niezwłocznie powiadomili o tym fakcie Policję. Informacja szybko została przekazana przez dyżurnego do patrolu ruchu drogowego.

Do czasu przyjazdu policjantów, zgłaszający zatrzymali kierowcę seata i uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy poprzez zabranie kluczyków.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 58-letni mieszkaniec Ciechanowa, który kierował seatem miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Teraz pijany 58-latek za jazdę na podwójnym „gazie” odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a do tego wysoka kara grzywny i nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dzięki zdecydowanej reakcji mężczyzn, kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu został z niego wyeliminowany.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments