Obchody Święta Niepodległości w Bogatem

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę, którą sprawował ks. Cezary Olzacki – proboszcz parafii Bogate. Po liturgii licznie zgromadzona społeczność gminy Przasnysz wysłuchała programu słowno-muzycznego w wykonaniu młodzieży z ZS w Bogatem, Scholi Św. Anny oraz Klubu Seniora. Kolejnym punktem obchodów był koncert pieśni patriotycznych, zaprezentowany przez śpiewaka operowego Józefa Frakstein przy akompaniamencie pianistki Haliny Promińskiej. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikami: kopiec Tadeusza Kościuszki, poległych i pomordowanych w latach 1939-1956 oraz pomnik upamiętniający Józefa Narzymskiego.
W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Przasnysz – Grażyna Wróblewska, radni, sołtysi, dyrektor i nauczyciele ZS w Bogatem, przedstawiciele stowarzyszeń, grup nieformalnych, mieszkańcy.
Uroczystość upamiętniająca drogę Polaków do niepodległości jest częścią zadania publicznego pn. „Kultura i tradycja łączy pokolenia”, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz ze środków finansowych Gminy Przasnysz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilona Bojarska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments