O kolejnych etapach gazyfikacji powiatu na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny Porozumienie Przasnyskie

18 stycznia b.r. w gabinecie starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego odbyło się kolejne robocze posiedzenie zarządu Stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny Porozumienie Przasnyskie, czyli organizacji powstałej z inicjatywy starosty, zrzeszającej miasta i gminy z terenu powiatu. Głównym tematem narady, w której wzięli udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazowniczej oraz szefowie lokalnych samorządów była kontynuacja procesu gazyfikacji powiatu przasnyskiego – na tereny poszczególnych miast i gmin powiatu.

 

Obecni byli przedstawiciele prawie wszystkich lokalnych samorządów gminnych, zabrakło jedynie burmistrza Przasnysza. Obecnie wykonano nitkę gazociągu głównego łączącą strefy gospodarcze w Przasnyszu i Chorzelach. Kolejnym, aktualnie realizowanym etapem jest nitka: Lekowo (powiat Ciechanowski) – Sierakowo (strefa gospodarcza), którą gaz zostanie doprowadzony na teren powiatu. Na obu strefach będą funkcjonowały stacje redukcyjne.

Spotkanie poświęcone było kolejnemu etapowi gazyfikacji  – na obszary miast i gmin naszego powiatu. Podstawowym ustaleniem była konieczność przekazania przez burmistrzów i wójtów docelowych punktów odbioru gazu w poszczególnych gminach. Burmistrz Chorzel oraz wójtowie gmin: Jednorożec, Krzynowłoga Mała, Przasnysz, Czernice Borowe, Krasne zobowiązali się do nakreślenia na mapach wszystkich gmin, miejsc do których zostanie doprowadzony gaz oraz proponowanych tras przeprowadzenia gazociągów. W grę mogą wchodzić pasy dróg gminnych i powiatowych oraz działki prywatne z ominięciem działek lasów państwowych.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments