O brukwi, topinamburze i starodawnych recepturach – przasnyska Noc Bibliotek pełna smaków.

„Klimat na czytanie” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, 4. edycja Nocy Bibliotek w Przasnyszu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

 

W sobotnie popołudnie 10 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościła Anna Włodarczyk – autorka książek: „Zapach truskawek. Rodzinne opowieści”  oraz „Retro kuchnia”. Wychowana w Przasnyszu kobieta w życiu spełnia trzy swoje pasje: pisanie, fotografię i kulinaria. Od 2007 roku prowadzi blog ,,Strawberries from Poland”, gdzie przez słowa i fotografie pokazuje skrawek swej codzienności. Oprócz przepisów kulinarnych (w tym starych receptur) z czytelnikami dzieli się inspiracjami m.in. z zakresu kultury i sztuki. Jest on jednym z najbardziej popularnych blogów kulinarnych. Stale współpracuje z magazynem Kukbuk, w którym tworzy m.in. „Retro gotowanie” i odświeża dawne receptury.

I właśnie dawne receptury były tematem tegorocznej przasnyskiej Nocy Bibliotek. Rozmawiano  o powszechnie używanych niegdyś składnikach, które znów wracają do łask jak choćby topinambur, brukiew czy skorzonera.

Nie zabrakło atrakcji dla młodszych czytelników. Ci mogli wziąć udział w Zagadkowym Escape Roomie na platformie ZOOM.  Wydarzenie online rozpoczęło się o godzinie 18. 00 i trwało godzinę. Dzieci po otworzeniu kopert z zadaniami, rozwiązywały je razem z prowadzącymi. Obejrzały prezentację, dzięki której utrwaliły wszystkie zasady segregacji śmieci, przypomniały sobie jak należy dbać o środowisko. Rozwiązywały krzyżówkę z zagadnieniami ekologicznymi, odgadywały tytuły książek według szyfru. Uczestnicy chętnie i prawidłowo udzielali odpowiedzi na przygotowane zadania.

 

ren


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments