Nowy zastępca kierownika Inspekcji Handlowej

Stanowisko zastępcy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Warszawie obejmie 20 sierpnia 2013 roku Renata Jezierska, która zastąpi odchodzącego na emeryturę Andrzeja Sawickiego. Akt powołania nowej inspektor wręczył Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Renata Jezierska od ponad 15 lat pracuje w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Warszawie. Ostatnio pełniła funkcję naczelnika Wydziału Kontroli Artykułów Nieżywnościowych i Usług. Wykonywała ustawowe zadania inspekcji specjalizując się w kontrolach m.in.: przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne oraz zarządzania nieruchomościami, sprzętu sportowego, AGD i RTV, czy też wyposażenia samochodowego w zakresie homologacji. Wcześniej Renata Jezierska pracowała w sektorze prywatnym. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Inspekcja Handlowa jest wyspecjalizowanym organem kontroli powołanym do ochrony interesów i praw konsumentów oraz interesów gospodarczych państwa. Do jej zadań należy m.in. kontrola legalności i rzetelności działania przedsiębiorców w zakresie produkcji, handlu i usług oraz kontrola wyrobów wprowadzonych do obrotu w ramach zgodności z wymaganiami określonymi w przepisach.


Mazowiecki Urząd Wojewódzki


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments