Nowy bankomat ma stanąć w Przasnyszu. Gdzie jest potrzebny?

Mieszkańcy zgłosili się do wiceburmistrza Łukasza Machałowskiego z prośbą o postawienie bankomatu na osiedlu Witosa, co ma ułatwić życie seniorom. Władze miasta uznały, że postulaty są zasadne, bo takich miejsc w Przasnyszu brakuje. Poskutkowało to rozesłaniem pism do banków, a jeden z nich udzielił pozytywnej odpowiedzi. Burmistrz pyta więc o dogodną lokalizację.

 

Bankomat to najbardziej popularne na świecie urządzenie, automatyzujące obsługę klientów w bankach. NBP podał, że na koniec marca 2020 roku liczba bankomatów w Polsce wynosiła 22.534 sztuki. W okresie od stycznia do marca gotówkę z bankomatów wypłacano prawie 133,5 mln razy, a wartość wypłaconych banknotów wyniosła w sumie 83,2 mld złotych.

 

Bankomaty cieszą się popularnością zwłaszcza wśród seniorów, którzy zamiast płatności zbliżeniowych, preferują zakupy za gotówkę, wypłacaną w placówkach lub z bankomatów. Naprzeciw potrzebom starszych mieszkańców os. Witosa wyszedł wiceburmistrz, kierując do banków stosowną prośbę.

Jedna z placówek pozytywnie odpowiedziała na postulat władz miasta. Dyrektor banku PKO SA oddział w Przasnyszu skierował do burmistrza Łukasza Chrostowskiego pismo w sprawie zainstalowania bankomatu. Informuje w nim, że udało mu się zainteresować tym tematem osoby z centrali banku, odpowiedzialne za rozwój sieci bankomatów. Jak poinformował, podjęcie tematu z przyczyn finansowych nie jest możliwe w roku 2020, natomiast bank spróbuje zamieścić tę inwestycję w planie na przyszły rok, dodając, że będzie wdzięczny za podanie kilku konkretnych lokalizacji, które zostaną poddane analizie.

– Jeśli macie Państwo propozycje lokalizacji, gdzie bankomat mógłby w Przasnyszu powstać, proszę o ich wskazanie – apeluje burmistrz. Chodzi o dogodne miejsce na terenie naszego miasta ze szczególnym uwzględnieniem os. Witosa.

 

M. Jabłońska


 

guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
24 dni temu

Bankomat jest niezbędny w okolicach Prima na Wojska Polskiego ale banku PEKAO SA

Kamila
Kamila
odpowiada  Zofia
24 dni temu

W markecie Prim, Żabce, na Orlenie można dokonać wypłaty gotówki podczas zakupów. .

xcx
xcx
odpowiada  Kamila
24 dni temu

w Prymie przy ul.Aleja Wojska PolskiegoPanie ekspedientki wypłacają tylko 200 zł max , nie wiem czyje to zarzą dzenie , bo doskonale wiem ,że powinny do 500 zł max.W Primie przy dworcu 500 zł i to ta sama firma ,tylko ekspedientki inne.W Żabce Panie są bardziej życzliwe i można wypłacić kwotę jaka się wyświetli na terminalu.Są takie sytuacje kiedy trzeba więcej wypłacić.Będzie bankomat to nikt nikomu nie będzie robił łaski.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
24 dni temu

Nie tam żebym się czepiał, ale nie ma banku PKO SA…

Janusz
Janusz
odpowiada  Marek (prawdziwy)
24 dni temu

Wszechwiedzący… otóż jest. Bank PEKAO SA ma swój oddział nawet w P-szu. Na 3-go Maja 13

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Janusz
24 dni temu

Jeśli dla Ciebie PKO to to samo co PEKAO to gratuluję.
Różnica byłaby nieznaczna gdybyśmy nie mieli również PKO BP SA…

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Marek (prawdziwy)
24 dni temu

Jak zwykle musisz swoje trzy grosze wsadzić Panie S.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Ja znajoma
24 dni temu

Hej, Znajoma, a jak tam sprawa wybuchu w Smoleńsku? Gdzie ten Twój Antoni się schował?

Realista
Realista
odpowiada  Marek (prawdziwy)
23 dni temu

Co ma wspólnego bankomat z wybuchem w Smoleńsku ? Trudności z dostaniem się do specjalisty pojawiły się już jakiś czas temu , ale dla chcącego nic trudnego ! Sądząc po wpisach na forum , masz sporo czasu wolnego więc pora po pigułki !

Wont
Wont
odpowiada  Marek (prawdziwy)
24 dni temu

Z powrotem do dziury !

rob
rob
24 dni temu

w cywilizowanych bankach nie ma już prowizji od wypłaty z obcego bankomatu więc jaki on będzie nie ma różnicy, moim zdaniem gdzieś w okolicach dworca PKS by się przydał

xcx
xcx
24 dni temu

Proponuję ulica Żwirki i Wigury ,tak po drodze dla mieszkańców os. Witosa, os.przy ul.Wojskowej ,os.Wschód , os.Tęczowa i pozostałe w tej części miasta. Wspaniała inicjatywa. Dzięki dla Panów Burmistrzów.

Kao
Kao
24 dni temu

Wydaje mi się ,że największym obszarem gdzie brakuje bankomatu jest duży obszar obejmujący okolicę targowiska, ulicy Leszno, PKS. To jest duży obszar a najbliższy bankomat jest na osiedlu Orlika lub przy BGŻ.

Właściciel domu
Właściciel domu
24 dni temu

Najlepiej przy LIDL lub stacji paliw BP

Marcin
Marcin
24 dni temu

W ścianie dawnego młyna koło cmentarza, przecież tam kwitnie sprzedaż, usługi. W tym ciągu najlepszy punkt.

Wiesiek
Wiesiek
24 dni temu

Uwzględnijcie miejsce na parking samochodowy

Ksiądz
Ksiądz
24 dni temu

Nie ma w ogóle bankomatów po stronie wschodniej Przasnysza. Proponuję ulicę Żwirki i Wigury i ul. Al. Jana Pawła II (może gdzieś w okolicy żabki lub kościoła). Aby wypłacić pieniążki trzeba przejechać pół miasta na zachód. No i oczywiście PEKAO SA bo jest tylko 1 punk i tylko przy banku.

was85
was85
23 dni temu

To ja bym jeszcze do banków posiadających te bankomaty zaapelował, żeby można było wyjąć banknoty o niskich nominałach. Szczególnie 10 i 20.