Nowe radiowozy w garnizonie mazowieckim

O 21 nowych radiowozów w bieżącym roku wzbogaci się garnizon mazowiecki w wyniku realizacji ostatnich zakupów. Zakupy realizowane są ze środków budżetowych oraz samorządów lokalnych i przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Wśród nowych samochodów będą radiowozy oznakowane, jak również nieoznakowane marek: Kia Ceed, Nissan Pathfinder oraz Opel Astra III.

Najwięcej 10 radiowozów oznakowanych Kia Ceed zostało przekazanych z przetargu prowadzonego przez KWP w Bydgoszczy. Przetarg ten realizowany był w ramach zamówienia wspólnego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego. Nowa kia ceed w wersji oznakowanego policyjnego radiowozu kosztuje ponad 61.000 złotych. Ma silnik wysokoprężny o pojemności 1600 cm3 i 128 koni mechanicznych. Cztery z nich trafi do KMP w Radomiu.

W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez KWP zs. w Radomiu realizowanego w ramach zamówienia wspólnego zakupiono 7 samochodów osobowo – terenowych w tym: 5 pojazdów w policyjnej wersji „oznakowany” i 2 pojazdy w policyjnej wersji „nieoznakowany” marki Nissan Pathfinder. Samochody te wyposażone są w silniki 2.5 dCi o mocy 190 KM. W garnizonie mazowieckim zostanie jeden tego typu radiowóz i zostanie przekazany do KPP w Garwolinie, natomiast pozostałe przekazane zostaną do jednostek Policji biorących udział w zakupie tj. do KWP w Gdańsku, KWP w Krakowie. KWP w Lublinie, KWP we Wrocławiu oraz KWP w Rzeszowie.
Jeszcze w tym roku garnizon mazowiecki zasilić ma 5 radiowozów nieoznakowanych Opel Astra III oraz kolejne 4 oznakowane Kia Ceed. Na zakup tych pojazdów które organizuje KWP zs. w Radomiu w ramach zamówienia wspólnego, została już podpisana umowa. Realizacja zamówienia przewidziana jest na połowę grudnia.

Dodatkowo do końca roku planowany jest zakup samochodu osobowo – terenowego o nadwoziu typu „pick – up” w policyjnej wersji „nieoznakowany”.

Łącznie garnizon mazowiecki w wyniku realizacji zakupów z udziałem środków budżetowych oraz samorządów lokalnych i przekazanych środków przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w bieżącym roku wzbogaci się o 21 nowych pojazdów służbowych.

Zespół Prasowy KWP Radom/RS

źródło: kwp.radom.pl

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.