Nowe obostrzenia. Maseczki na powietrzu w strefie żółtej. Gastronomia do godz. 22 w czerwonej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział nowe obostrzenia, które wejdą w życie w przyszłym tygodniu.  Obowiązek noszenia maseczki na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony ze stref czerwonych również na strefy żółte, w której znajduje się obecnie powiat przasnyski. Zmniejszony zostaje limit gości na weselach w strefach zielonych i żółtych. W strefach czerwonych ograniczone zostanie działanie lokali gastronomicznych.

 

Nowym obostrzeniem ma być ograniczenie działalności punktów gastronomicznych, barów i restauracji w strefach czerwonych. – Działalność lokali będzie ograniczona do godz. 22 – powiedział minister zdrowia. W strefie zielonej limit osób na weselach będzie zmniejszony ze 150 do 100 – zaznaczył Niedzielski. W strefie żółtej limit będzie zredukowany ze 100 do 75, a w strefie czerwonej pozostanie na poziomie 50 osób.

 

Kolejną zmianą jest rozszerzenie nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych na strefy żółte. Obecnie obowiązuje on tylko w strefach czerwonych oraz w pomieszczeniach zamkniętych w strefach zielonych.

Tymczasem dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej ocenił, że „jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia” pod pretekstem koronawirusa. Według doktora oraz naukowców holenderskich (w Holandii noszenie maseczek nie jest zalecane), zakrywanie nosa i ust nie tylko nie pomaga, ale może być szkodliwe.

 

M. Jabłońska


 

guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
27 dni temu

splot miedzy włóknami maseczki wyrażany mikrometrach, wirus wielkości nanometr. czyli tysiąc razy mniejszy od przestrzeni miedzy splotami maseczki. Wnioski samemu wyciągnąć

Dekalb
Dekalb
odpowiada  Jan
27 dni temu

Bajarzu koronawirus znajduje się w otoczeniu cząstek śliny – maseczki bardzo redukują zakażenia (jest na to masa potwierdzonych informacji w wielu krajach)a zawsze znajdą się oportuniści w każdej sprawie- i poza tym nie życzę ci ale gdy byś miał mieć operację to mam nadzieję że uprzedzisz lekarzy że mają być bez maseczek bo nic nie dają i ty sobie nie życzysz.

marcin
marcin
27 dni temu

Maseczki dla wirusa są tym samym co siatka w ogrodzeniu dla komara… tyle w temacie.

mieszkaniec
mieszkaniec
27 dni temu

idiotyzm

Apsik.
Apsik.
27 dni temu

Tu nie chodzi o wirusa.
Dają do zrozumienia że nie mamy prawa głosu. Zrobią to co chcą.
Maski to symbol!

Mati
Mati
odpowiada  Apsik.
27 dni temu

Tresują nas. Na co jeszcze pozwolimy?

Marek
Marek
27 dni temu

Fałszywa pandemia!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Marek
27 dni temu

Idź i powiedz to ludziom, których bliscy umarli na to badziewie.

Aga
Aga
odpowiada  Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Umarli na badziewie? Gdzie? Widziałeś kiedyś kartę zgonu wypełniana przez lekarza?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Aga
26 dni temu

Dobra, umarli na rozwolnienie. Koronawirus to wymysł masonów. Lepiej?

Jancio wodnik
Jancio wodnik
27 dni temu

Dobrze że Pani redaktor Jabłońska nie uległa do końca temu zbiorowemu medialnemu oszustwu, i zacytowała kogoś wiarygodnego, kto neguje te szaleństwo.

tramp
tramp
odpowiada  Jancio wodnik
27 dni temu

O tak bardzo wiarygodny coś jak w tym dowcipie…Adwokat do świadka:
– Jestem pewien, że jest pan uczciwym i porządnym człowiekiem.
– Dziękuję. Gdybym nie przyrzekał, że będę mówić prawdę i tylko prawdę, odwzajemniłbym komplement…

Romek
Romek
27 dni temu

No i masz pan Zbigniew ma problem oto co robi Holandia–Koronawirus w Holandii. Będą nowe obostrzeniaWe wtorek wieczorem zaczną obowiązywać nowe obostrzenia, ogłoszone w poniedziałek przez rząd. Premier Mark Rutte powiedział, że restrykcje są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.

Aśka
Aśka
odpowiada  Romek
26 dni temu

To prawda, mają wprowadzić restrykcje, ale warto wziąć pod uwagę, że w ostatnich dniach tamtejszy minister zdrowia podał się do dymisji, nie chcąc uczestniczyć w tym zbiorowym szaleństwie. Uczciwym ludziom z szubrawcami nie jest po drodze.

and&end
and&end
odpowiada  Aśka
26 dni temu

Nasz minister zdrowia pan Szumowski też podał się do dymisji. Tak, uczciwym ludziom z szubrawcami nie jest po drodze…

Mayestro
Mayestro
27 dni temu

Tak, słynny wirusolog, już nie pamiętam nazwiska, mówił o tym, że coronavirus nie atakuje po godzinie 22:00. Podczas zamawiania jedzenia przy bufecie atakuje, a siedząc przy stoliku, już nie atakuje. Maseczkę można sobie w **** wsadzić nie ma prawa nazazujacego noszenia szmaty

Dekalb
Dekalb
odpowiada  Mayestro
27 dni temu

Nazazujacego nie ma to fakt jest za to nakazujące.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
27 dni temu

Maseczki jeszcze się nie wyprzedały do końca 😉

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Przasnyszanin
26 dni temu

Zawsze będzie można dokupić kolejną na partię od Górala.
A handlarz bronią zapewne chętnie przyjmie kolejną zaliczkę na respiratory.

Last edited 26 dni temu by Marek (prawdziwy)
Anna
Anna
26 dni temu

Ludzie, ja wiem, że Wy wszyscy jacyś pełni kompleksów jesteście, wszystko to dla Was spisek, ograniczenie Waszej wolności i czego tam chcecie, ale noście te maski i nie dyskutujcie, bo już brakuje miejsc w szpitalach. Jesteście w żółtej strefie, jeszcze nie w czerwonej, a dopiero co północne Mazowsze było dość bezpieczne.
A potem, gdy będzie szczepionka, to róbta co chceta.
Życzę wszystkim zdrowia.

Justyna
Justyna
odpowiada  Anna
26 dni temu

a wiesz dlaczego brakuje miejsc? bo każdego chorego wsadza się do szpitala byleby stwierdzono z covidem, jak wcześniej poszłaś i miałąś grypę to puszczali do domu, dawali nurofen, wit C i leżenie w łózku a teraz histeria. od razu przymieżają trumnę.

Mama
Mama
odpowiada  Justyna
26 dni temu

To nieprawda, kto nie wymaga hospitalizacji pozostaje w izolacji domowej i tam przechodzi chorobę. Problem jest w tym, że jest coraz więcej osób chorych potrzebujących hospitalizacji

Barnaba
Barnaba
26 dni temu

Szumowski-bis. dlaczego minister sam w maseczce nie chodzi? a jego pomagierzy (za plecami) tak? a może PiS powie dlaczego Szumowski zaraz po odejsciu uciekł na wakacje na Cypr na jacht bogatego lobbysty? i co dalej z zakupem maseczek od firmy szwagra? ZACIEMNIACIE oszuści, ocszuści od covida, maseczek, obostrzeń, od elektrowni w Ostrołęce, pożyczek z banków jewropejskich dla Polski….

MARIA
MARIA
26 dni temu

zółta strefa a w sobotę26 WRZESIEŃIA w ROMANACH SEBORACH BYŁO WESELE JEDNO NA 250 LUDZI / SPRYTNIE TO UKRYLI UMIEŚCILI GOŚCI JEDNYCH NA PARTERZE A DRUGICH NA GÓRZE A WSZYSCY RAZEM BAWILI SIĘ NA PARTERZE /ŚMIELI SIE Z SANEPIDU

Romek
Romek
odpowiada  MARIA
26 dni temu

I właśnie dzięki tego rodzajowi ludzi będzie czerwona strefa i wtedy sanepid łaskawie będzie zmuszony ruszyć swoje cztery litery i polecieć konkretnie po kasie i wtedy dopiero zacznie docierać.